gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

IMG_8054 (1) (1)

Ron de Bruijn

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechstebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.

Redactie Streekomroep | Norah Leensvaart |  | Aangepast op

De beelden laten veel zien van hoe het eraan toe ging toen de boogbrug net werd aangelegd en hoe de opening was. "Dit is waanzinnig, het is een complete documentaire van begin tot eind", vertelt Ron. "Hier heeft iemand heel veel werk ingestoken. Het is een wonder dat het hier terecht is gekomen en dat het voor eeuwig bewaard blijft."

In 'De Brug' besteedt deze streekomroep elke week aandacht aan de grootschalige renovatie van de Papendrechtsebrug. Van informatieve video's over de werkzaamheden tot persoonlijke verhalen: ze komen allemaal voorbij.

De brug werd via transport over het water naar zijn geschikte plek vervoerd. Het duurde wel even voordat de brug op zijn eindbestemming was. "Het heeft echt maanden geduurd voordat die uiteindelijk op zijn plek lag", vertelt Ron.

Het transport van de brug trok veel kijkers en ook de opening van de brug was een feest. Ron was er als 13-jarig jongetje ook bij en maakte het mee. "Die hele week was er eigenlijk al feest in Dordrecht", aldus Ron.

De beelden van de brug heeft Ron nu inmiddels al meerdere keren bekeken. Al weet hij nog steeds niet wie de maker is. "Die man of vrouw is waarschijnlijk al overleden, maar we willen hen toch wel de credits geven", eindigt Ron.

Bekijk enkele unieke beelden via onderstaande reportage:

Lees meer over:

Lees ook

altviool

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.

IMG_4011

Opluchting overheerst na vermissing van kater Oscar: 'Mijn maatje is terug'

Blijdschap en voornamelijk opluchting bij Remco van Die. Na twaalf dagen vol onwetendheid en angst is kater Oscar namelijk weer terug bij zijn baasje. En dat maakt heel wat los. “Hij is mijn maatje, je mist iets als hij er niet is. Ik praatte zelfs tegen hem als hij naast me zat.”