gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rondje verkiezingen in Dordrecht

c37db5f8de34f09c28cdf0d12ca73a84

Het is woensdag 15 maart, en dus is het na weken van debatten aanhoren en campagnespotjes kijken tijd voor de Dordtenaren om naar de stembus te gaan. RTV Dordrecht ging langs op drie stemlocaties om te peilen hoe de sfeer daar was.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De eerste locatie is de meest voordehandliggende: de portakabin aan de stadskant van het centraal station. Daar aangekomen bleek het rustig, de vroege piek tussen zeven en negen uur in de ochtend was voorbij, dus druppelde er af en toe een verdwaalde treinreiziger binnen om zijn of haar stem nog uit te brengen. Het was koud in de cabine, dus de stembureauleden zaten onder een dekentje met een kop warme koffie zicht te houden op het stemproces.

Wel anders was dat bij de tweede stemcabine, aan de andere kant van het spoor bij het duurzaamheidscentrum Weizigt. Daar was de verwarming wel aangesloten op een werkende generator. Die werkte zelfs zo goed dat deze voordat de locatie open ging teveel gas de cabine inpompte, met als gevolg dat één van de stembureauleden flauw viel.

Het was natuurlijk wel even schrikken; de man is later meegenomen voor controle door de ambulance, omdat hij niet bij bewustzijn bleef. Verder is daar later op de dag wel een redelijke stroom stemmers op gang gekomen, aldus een ander stembureaulid.

Richting het middaguur was de laatste locatie bereikt, verzorgingshuis De Merwelanden. Tijdens de coronacrisis waren deze stemlocaties allemaal gesloten, maar nu ze weer open zijn vinden ze gretig aftrek bij de bewoners. Veel van de ouderen in deze zorgwoningen zijn tijdens de coronapandemie niet gaan stemmen omdat ze bang waren om naar buiten te gaan. Het lijkt erop dat dat nu niet meer het geval is.

De uitslagen van kleinere gemeenten worden vanavond verwacht, voor de grote steden zal het nog tot na middernacht duren voordat de stemmen zijn geteld. Moet u nog stemmen? De stembureaus zijn nog tot 21:00 uur geopend voor bezoek.

Kijk hieronder naar de reportage die RTV Dordrecht maakte over de verkiezingsdag.

Lees ook

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.