gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rookmelders verplicht vanaf 1 juli: 'Zorgt voor meer kans om te vluchten'

f1ec611aa07ec000752c55724085fefb

Vanaf 1 juli is het verplicht om een rookmelder in huis te hebben. Volgens Michel Heemskerk, van de Papendrechtse brandweer, zorgen die er onder andere voor dat je meer kans hebt om de brand te ontvluchten. “Rookmelders zijn ontzettend belangrijk. Hoe meer rookmelders je hebt, hoe eerder je gewaarschuwd wordt.”

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Bij een gebrek aan rookmelders in je woning kom je vaak te laat achter een brand in of om je woning. “Zeker ‘s nachts als je ligt te slapen, ruik je niets. Een brand kan zich dan heel snel ontwikkelen en daardoor kun je al snel je woning niet meer ontvluchten.”

Maar waar koop je nu een goede rookmelder? Volgens Heemskerk bestaat er geen slechte rookmelder, maar om er een bij een goedkope webshop te bestellen, raadt hij af. Je kunt voor een rookmelder dus beter naar de supermarkt of langs de bouwmarkt.

“Belangrijk is wel dat je hem op een goede plek hangt en altijd aan het plafond. Want de rook stijgt altijd op. Het liefst zien wij als brandweer dan ook dat je op iedere verdieping minimaal een rookmelder hebt hangen.” Liever ziet de brandweer een rookmelder op plekken waar bijvoorbeeld kortsluiting kan ontstaan; bij stopcontacten, maar ook bij lampen en wekkers.

“Als jij je woning vol hebt staan met droogbloemen, dan kan heel je woning binnen anderhalve minuut al volledig in de brand staan,” vertelt Heemskerk. “Maar heb je normale meubels staan en een rookmelder hangen, dan kun je de brand altijd beperken en ben je altijd op tijd om te vluchten.”

Ook als je bijvoorbeeld een huis aan het verbouwen bent, is het slim om een rookmelder te hebben hangen. In woningen, gebouwd vanaf 2003, is een rookmelder al standaard onderdeel van het huis.

Lees ook

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

pont rosmolenweg

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.