gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rookmelders verplicht vanaf 1 juli: 'Zorgt voor meer kans om te vluchten'

f1ec611aa07ec000752c55724085fefb

Vanaf 1 juli is het verplicht om een rookmelder in huis te hebben. Volgens Michel Heemskerk, van de Papendrechtse brandweer, zorgen die er onder andere voor dat je meer kans hebt om de brand te ontvluchten. “Rookmelders zijn ontzettend belangrijk. Hoe meer rookmelders je hebt, hoe eerder je gewaarschuwd wordt.”

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Bij een gebrek aan rookmelders in je woning kom je vaak te laat achter een brand in of om je woning. “Zeker ‘s nachts als je ligt te slapen, ruik je niets. Een brand kan zich dan heel snel ontwikkelen en daardoor kun je al snel je woning niet meer ontvluchten.”

Maar waar koop je nu een goede rookmelder? Volgens Heemskerk bestaat er geen slechte rookmelder, maar om er een bij een goedkope webshop te bestellen, raadt hij af. Je kunt voor een rookmelder dus beter naar de supermarkt of langs de bouwmarkt.

“Belangrijk is wel dat je hem op een goede plek hangt en altijd aan het plafond. Want de rook stijgt altijd op. Het liefst zien wij als brandweer dan ook dat je op iedere verdieping minimaal een rookmelder hebt hangen.” Liever ziet de brandweer een rookmelder op plekken waar bijvoorbeeld kortsluiting kan ontstaan; bij stopcontacten, maar ook bij lampen en wekkers.

“Als jij je woning vol hebt staan met droogbloemen, dan kan heel je woning binnen anderhalve minuut al volledig in de brand staan,” vertelt Heemskerk. “Maar heb je normale meubels staan en een rookmelder hangen, dan kun je de brand altijd beperken en ben je altijd op tijd om te vluchten.”

Ook als je bijvoorbeeld een huis aan het verbouwen bent, is het slim om een rookmelder te hebben hangen. In woningen, gebouwd vanaf 2003, is een rookmelder al standaard onderdeel van het huis.

Lees ook

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.