Dordrecht, Netherlands

Roparun in alternatieve vorm bedacht door Team ASz

Het Roparun team van het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft veel van zijn activiteiten moeten afzeggen. Maar om toch geld op te halen voor onderzoek naar kanker is het team een actie begonnen.
Corrado Francke | 21 mei 2020 10:00 | Aangepast op 21 mei 2020 10:00
“We hebben een challenge opgezet waarbij het de bedoeling dat iedereen vijf kilometer aflegt, of het nu fietsend, hardlopend, roeiend of wandelend is”, zegt Daan Latumahina van TeamASz.

Hierna is het de bedoeling dat er een screenshot wordt gemaakt van de activiteit op een sporthorloge of app. “Die mailen ze naar ons als bewijs en dan krijgen ze een medaille voor het voltooien van de opdracht”, vertelt de organisator.

Inschrijven is voor tien euro mogelijk. “Dat bedrag gaat rechtstreeks naar de Roparun. We hopen rond de dertigduizend euro op te halen.”

De actie is afgelopen zaterdag van start gedaan en inmiddels hebben zich ongeveer 150 mensen aangemeld. Deelnemen aan de challenge is tot en met 30 juni mogelijk: inschrijven kan via

Meest gelezen

Pop-up camping voor gezinnen met krappe beurs: ‘Je bent niet alleen’

Redactie Streek 56 | Roxane Kroon | 19 jul 2025 12:00

Meerdere huiszoekingen na steekpartij musical, familie slachtoffer wil ‘rust’

Redactie Streek 56 | Jonathan Sekeris | 18 jul 2025 13:59

Motorrijder gewond na aanrijding met camper

Redactie Streek 56 | 18 jul 2025 11:30

Lees ook

Teleurstelling in Sliedrecht over dreigend einde dure Waterbus

Het nieuws dat de provincie Zuid-Holland een einde wil maken aan twee Waterbusverbindingen in onze r...

Zomer 2025: Warmte en zonuren ver boven het gemiddelde

De zomer is alweer een flink eind op weg. Ondanks de wisselvalligheid van de laatste weken doet de z...

Duurste woningen in Hendrik-Ido-Ambacht, Dordt goedkoopste

Huizenkopers in de streek waren in april, mei en juni van dit jaar het meest kwijt voor een huis in ...

In brand gestoken bedrijfsbusjes gelinkt aan andere incidenten, steeds hetzelfde bouwbedrijf doelwit

De twee busjes van bouwbedrijf Motif die eind juni zijn uitgebrand in Dordrecht hebben ook een link ...

Verkeershinder op A27 en viaduct 11 maanden dicht: dit gaat er gebeuren

Ben jij de komende weken van plan om over de A27 te gaan? Houd dan rekening met vertraging tussen Go...

Flinke botsing Dordrecht, beide auto’s weggesleept

Twee auto’s zijn op de Helmholtzstraat in Dordrecht in botsing gekomen. Het ongeluk gebeurde woensda...