gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

RTV Dordrecht en iDordt uit elkaar

RTV Dordrecht beëindigt per 1 januari de samenwerking met iDordt. Het bestuur moet bezuinigen en is ontevreden over de prestatie van iDordt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De lokale omroep moest enkele jaren geleden van de gemeenteraad gaan samenwerken met weblog iDordt. Laatsgenoemde kreeg zendtijd op tv en een deel van de omroepsubsidie. RTV Dordrecht-voorzitter Cees den Bakker noemt de breuk noodzakelijk. De omroep krijgt in een paar jaar tijd 135.000 euro per jaar minder subsidie. "Als alle bezuinigingen doorgaan blijft het niet bij schrappen van iDordt alleen", zegt Den Bakker. Marco van Schaardenburg van iDordt begrijpt niet waarom iDordt nu al moet sneuvelen: 'De grote bezuinigingen worden pas doorgevoerd in 2017 en 2018". Na 1 januari gaat iDordt weer alleen verder als weblog.

Lees ook

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

bus streekbus Qbuzz

Let op: morgen weinig tot geen bussen in de streek

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, moeten woensdag waarschijnlijk een andere manier van vervoer zoeken. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.