gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

RTV Dordrecht krijgt landelijke subsidie

a3360f7b11953d5fa171d5885487af52

RTV Dordrecht ontvangt 181.500 euro voor journalistieke professionalisering. Wij zijn een van de twintig lokale en streekomroepen die volgend jaar subsidie ontvangen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Het gaat om een pilot "Professionalisering Lokale Omroepen" van het Stimuleringsfonds voor de Journalistiek. Het geld is beschikbaar gesteld door het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Met de subsidieregeling wil het Stimuleringsfonds niet alleen lokale journalistiek als zodanig bevorderen, maar ook bruikbare gegevens verzamelen die van belang zijn om vast te stellen onder welke omstandigheden en tegen welke kosten lokale omroepen in staat zijn op volwaardige wijze bij te dragen aan een goed journalistiek aanbod.

RTV Dordrecht is trots dat we mogen meedoen aan deze pilot. "De subsidie is een beloning voor onze prestaties en groei van de afgelopen drie jaar, de stappen die we al vooruit hebben gezet. Deelname aan de pilot geeft ons de kans om verder te groeien, onze organisatie te professionaliseren en met name het niveau van onze journalistiek en content te verhogen." aldus hoofdredacteur Ton van Wijngaarden in een eerste reactie.

Lees ook

bigrivers2025

Meer dan 150 artiesten op tien podia: hoe Big Rivers duizenden bezoekers trekt

De historische binnenstad van Dordrecht verandert vanaf vrijdag weer drie dagen lang in één groot openluchtpodium. Big Rivers trekt jaarlijks zo'n 140.000 bezoekers en behoort daarmee tot de grootste gratis muziekfestivals van Nederland.

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

Jos verenigingsspeld

Jos (62) zet zich al 45 jaar in voor deze basketbalvereniging en krijgt onderscheiding

Groot feest bij basketbalvereniging River Trotters in Hardinxveld-Giessendam. Daar is de 62-jarige Jos Baggerman in het zonnetje gezet voor zijn 45-jarige inzet voor de club. Als blijk van waardering heeft hij een verenigingsspeld met oorkonde van de Nederlandse Basketball Bond gekregen. "Een totale verrassing."

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.