gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruime steun voor organisaties met een hoge energierekening

cc75b79fddb788b573bec8bf7e0c8320

Dordtse maatschappelijke organisaties kunnen vanaf 1 januari, indien nodig, 80 procent van hun energiekosten vergoed krijgen door de gemeente. Organisaties die bijdragen aan de bestrijding van de crisis en hulpverlenen, zoals voedsel- en kledingbanken, kunnen zelfs een vergoeding krijgen van 100 procent.

Ron van de Rhee |  | Aangepast op
In een speciaal crisis en herstelfonds is 5 miljoen beschikbaar gesteld om organisaties die financieel in de problemen zitten overeind te houden. Sportverenigingen zullen bovendien geholpen worden met de verduurzaming van hun Accommodaties, zoals kantines en kleedkamers.

Alle organisaties zonder winstoogmerk kunnen een aanvraag indienen bij de gemeente. Deze gaat eerst kijken of er Rijkssubsidie mogelijk is en zal daarna de verenigingen uit het Dordtse fonds aanvullend of geheel compenseren.

De regeling geldt voor een jaar en zal in de uitvoering zo laagdrempelig mogelijk gehouden worden zodat organisaties niet in lange procedures terechtkomen. Ook grote evenementen kunnen een bijdrage aanvragen van 50 procent.

De stad stelt wel als voorwaarden dat verenigingen iets terug moeten doen. Bijvoorbeeld het openstellen van de accommodaties zodat daar mensen die het koud hebben opgevangen kunnen worden.

Dordrecht loopt voorop
Dordrecht is de eerste stad in ons land die zo’n hoog budget beschikbaar stelt. In het grote Rotterdam moeten verenigingen het doen met een bijdrage van een paar ton.

Het Dordtse crisis-en herstelfonds wordt gevuld met onder andere het geld dat de Gemeente op de bank heeft staan. Dit geld kreeg Dordrecht nadat het de aandelen van ENECO had verkocht. Enkele jaren geleden trok de gemeente zich hieruit terug.

Het aanvragen van de subsidie kan gedaan worden via www.dordrecht.nl/subsidies.

Lees ook

yv202671493A01337

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Borussia Dortmund II (4-1)

In een zonnig Papendrecht was FC Dordrecht dinsdag te sterk voor Borussia Dortmund II. De bijna-thuisploeg won met 4-1, drie goals kwamen van de voet van invallers. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte een samenvatting van het duel.

coalitiepapendrecht

'Niet links, niet rechts, maar Papendrechts': dit zijn de plannen van de nieuwe coalitie

De onderhandelingen tussen PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht zijn afgerond. Onder leiding van formateur Koen Becking bereikten de partijen op 16 juni overeenstemming over een coalitieakkoord voor Papendrecht. De inhoud van het akkoord is deze vrijdag gepresenteerd.

waterbus elektrisch

Waterbushalte in Bolnes komt er voorlopig niet

De waterbushalte in de wijk Bolnes in Ridderkerk wordt voorlopig geen realiteit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Ridderkerk heeft laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een extra halte. De benodigde investeringen, de hoge structurele exploitatiekosten en de beperkingen binnen de huidige dienstregeling maken realisatie op dit moment onmogelijk.

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.

yv2026711NKS02275

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Excelsior (0-2)

Aan een warme Krommedijk leed FC Dordrecht zaterdag de tweede oefennederlaag van deze voorbereiding. Provinciegenoot Excelsior was na 120 minuten met 0-2 te sterk. Onze mediapartner Rijnmond maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.