gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruimte voor tiny houses aan Noordendijk

3dbeabbeefe3ed4751ac95c2ca02280a

In afwachting van de bouw van luxe woningen, ligt een gebied aan de Noordendijk op dit moment braak. Hier stonden voorheen scholen, maar die zijn gesloopt. Voordat de schop de grond in gaat, moet de projectontwikkelaar nog aan het werk.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Maar de gemeente wil niet dat het gebied in de tussenliggende periode verloederd. En daarom biedt ze de ruimte van zogenaamde tiny houses.

"We willen voorkomen dat er de komende tijd allerlei narigheid plaatsvindt. Zo'n braaliggend terrein nodig uit tot activitetiten die je daar helemaal niet wil hebben," laat wethouder Piet Sleeking weten. "We willen daar de ruimte bieden aan tijdelijke projecten. Zoals de tiny houses."

Tiny houses zijn, zoals de naam al doet vermoeden, kleine huisjes, gebouwd vanuit een minimalistisch en ecologische grondslag. In deze regio zet Stichting Tiny Houses Drechtsteden zich in voor de bouw deze nieuwe woonvorm. Volgens de leden zijn er voldoende mensen geïnteresseerd in deze kleine huizen.

De nieuwbouwplannen voor de Noordendijk moeten nog afgerond worden. Daarna wordt duidelijk wanneer de bouw begint en de tijdelijke huisjes weer moeten verdwijnen.

b84eb4c00de61515c3aad09b10e4be78

Lees ook

man vermist

Dordtenaar Bart al twee dagen vermist

De 48-jarige Dordtenaar Bart is sinds maandag 29 juni vermist. De politie meldt dat hij maandag mogelijk nog in de omgeving van de Sluisweg in Dordrecht is geweest.

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

a8419246a66f830a452e9b4de43779b5

Let op: woensdagochtend rijden er door staking nauwelijks treinen en bussen

Vakbonden CNV en FNV organiseren woensdagochtend een landelijke staking. Vanaf 04.00 uur tot 08.00 uur rijden er in het hele land geen treinen vanuit de NS en dus ook niet in onze streek. Ook rijden er tot 08.00 uur mogelijk minder of zelfs helemaal geen bussen en treinen van Qbuzz.

Kermis Dordrecht

kermis

Nieuw, hoger en griezeliger: Zomerkermis keert terug naar Dordt

Het kwik stijgt en dat kan natuurlijk maar één ding betekenen: Zomerkermis Dordrecht XXL. Van zaterdag 20 juni tot en met zondag 28 juni kan er weer gegild worden in de achtbaan, gevist worden naar eendjes en gerild worden in het spookhuis. “We hebben twaalf gloednieuwe smaken die de Dordtenaren nog niet geproefd hebben”, aldus Ruud de Dreu, kermismeester van de Dordtse Zomerkermis.

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.