gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruimte voor tiny houses aan Noordendijk

3dbeabbeefe3ed4751ac95c2ca02280a

In afwachting van de bouw van luxe woningen, ligt een gebied aan de Noordendijk op dit moment braak. Hier stonden voorheen scholen, maar die zijn gesloopt. Voordat de schop de grond in gaat, moet de projectontwikkelaar nog aan het werk.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Maar de gemeente wil niet dat het gebied in de tussenliggende periode verloederd. En daarom biedt ze de ruimte van zogenaamde tiny houses.

"We willen voorkomen dat er de komende tijd allerlei narigheid plaatsvindt. Zo'n braaliggend terrein nodig uit tot activitetiten die je daar helemaal niet wil hebben," laat wethouder Piet Sleeking weten. "We willen daar de ruimte bieden aan tijdelijke projecten. Zoals de tiny houses."

Tiny houses zijn, zoals de naam al doet vermoeden, kleine huisjes, gebouwd vanuit een minimalistisch en ecologische grondslag. In deze regio zet Stichting Tiny Houses Drechtsteden zich in voor de bouw deze nieuwe woonvorm. Volgens de leden zijn er voldoende mensen geïnteresseerd in deze kleine huizen.

De nieuwbouwplannen voor de Noordendijk moeten nog afgerond worden. Daarna wordt duidelijk wanneer de bouw begint en de tijdelijke huisjes weer moeten verdwijnen.

b84eb4c00de61515c3aad09b10e4be78

Lees ook

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.