gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruimte voor tiny houses aan Noordendijk

3dbeabbeefe3ed4751ac95c2ca02280a

In afwachting van de bouw van luxe woningen, ligt een gebied aan de Noordendijk op dit moment braak. Hier stonden voorheen scholen, maar die zijn gesloopt. Voordat de schop de grond in gaat, moet de projectontwikkelaar nog aan het werk.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Maar de gemeente wil niet dat het gebied in de tussenliggende periode verloederd. En daarom biedt ze de ruimte van zogenaamde tiny houses.

"We willen voorkomen dat er de komende tijd allerlei narigheid plaatsvindt. Zo'n braaliggend terrein nodig uit tot activitetiten die je daar helemaal niet wil hebben," laat wethouder Piet Sleeking weten. "We willen daar de ruimte bieden aan tijdelijke projecten. Zoals de tiny houses."

Tiny houses zijn, zoals de naam al doet vermoeden, kleine huisjes, gebouwd vanuit een minimalistisch en ecologische grondslag. In deze regio zet Stichting Tiny Houses Drechtsteden zich in voor de bouw deze nieuwe woonvorm. Volgens de leden zijn er voldoende mensen geïnteresseerd in deze kleine huizen.

De nieuwbouwplannen voor de Noordendijk moeten nog afgerond worden. Daarna wordt duidelijk wanneer de bouw begint en de tijdelijke huisjes weer moeten verdwijnen.

b84eb4c00de61515c3aad09b10e4be78

Lees ook

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”