gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruimte voor tiny houses aan Noordendijk

3dbeabbeefe3ed4751ac95c2ca02280a

In afwachting van de bouw van luxe woningen, ligt een gebied aan de Noordendijk op dit moment braak. Hier stonden voorheen scholen, maar die zijn gesloopt. Voordat de schop de grond in gaat, moet de projectontwikkelaar nog aan het werk.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Maar de gemeente wil niet dat het gebied in de tussenliggende periode verloederd. En daarom biedt ze de ruimte van zogenaamde tiny houses.

"We willen voorkomen dat er de komende tijd allerlei narigheid plaatsvindt. Zo'n braaliggend terrein nodig uit tot activitetiten die je daar helemaal niet wil hebben," laat wethouder Piet Sleeking weten. "We willen daar de ruimte bieden aan tijdelijke projecten. Zoals de tiny houses."

Tiny houses zijn, zoals de naam al doet vermoeden, kleine huisjes, gebouwd vanuit een minimalistisch en ecologische grondslag. In deze regio zet Stichting Tiny Houses Drechtsteden zich in voor de bouw deze nieuwe woonvorm. Volgens de leden zijn er voldoende mensen geïnteresseerd in deze kleine huizen.

De nieuwbouwplannen voor de Noordendijk moeten nog afgerond worden. Daarna wordt duidelijk wanneer de bouw begint en de tijdelijke huisjes weer moeten verdwijnen.

b84eb4c00de61515c3aad09b10e4be78

Lees ook

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.