Dordrecht, Netherlands

Ruimte voor tiny houses aan Noordendijk

In afwachting van de bouw van luxe woningen, ligt een gebied aan de Noordendijk op dit moment braak. Hier stonden voorheen scholen, maar die zijn gesloopt. Voordat de schop de grond in gaat, moet de projectontwikkelaar nog aan het werk.
Fokko van der Straaten | 20 november 2019 16:35 | Aangepast op 20 november 2019 16:35
Maar de gemeente wil niet dat het gebied in de tussenliggende periode verloederd. En daarom biedt ze de ruimte van zogenaamde tiny houses.

"We willen voorkomen dat er de komende tijd allerlei narigheid plaatsvindt. Zo'n braaliggend terrein nodig uit tot activitetiten die je daar helemaal niet wil hebben," laat wethouder Piet Sleeking weten. "We willen daar de ruimte bieden aan tijdelijke projecten. Zoals de tiny houses."

Tiny houses zijn, zoals de naam al doet vermoeden, kleine huisjes, gebouwd vanuit een minimalistisch en ecologische grondslag. In deze regio zet Stichting Tiny Houses Drechtsteden zich in voor de bouw deze nieuwe woonvorm. Volgens de leden zijn er voldoende mensen geïnteresseerd in deze kleine huizen.

De nieuwbouwplannen voor de Noordendijk moeten nog afgerond worden. Daarna wordt duidelijk wanneer de bouw begint en de tijdelijke huisjes weer moeten verdwijnen.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Tour of Holland raast door de regio: bekijk hier de mooiste beelden

De polders in Molenlanden, de molens van Kinderdijk, de Dordtse binnenstad en natuurlijk de Zwijndre...

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...