Dordrecht, Netherlands

Rumoerige jaren zestig in Dordtse Weeshuistheater

Hippies, vrije liefde, psychedelische roes: het komt allemaal aan bod in de nieuwe voorstelling van het Dordtse Weeshuistheater. In Happyend staat het leven van schrijver Hans Plomp centraal.
Marie Frenay | 19 oktober 2022 13:31 | Aangepast op 19 oktober 2022 13:31
Het zou goed komen met de wereld, tenminste dat dachten de hippies in de jaren zestig. Het materialisme had plaats moeten maken voor de natuur, maar is dat nu ook gebeurd? Nou, dat wordt onderzocht in de nieuwe voorstelling Happyend.

“Hans Plomp heeft vaak gedemonstreerd tegen dingen waar wij nu ook voor de straat opgaan”, vertelt de jonge actrice Birgit Welink die Hans Plomp mag spelen. Hans Plomp was namelijk de oprichter van Ruigoord, een groen en creatief dorp.

In de voorstelling staat het leven van de schrijver centraal. Hij leefde zijn leven volgens de regels van seks, drugs en rock ‘n roll. En dat komt allemaal aan bod in de voorstelling. “Het is een vreemde combinatie van waarheid en terugkijken. Mijn leven kende wel wat meer positieve momenten”, blikt Hans Plomp terug op de voorstelling.

Via de website van Eventbrite is het mogelijk om een ticket te kopen. Op donderdagavond zendt TV Dordrecht een uitgebreide reportage van een half uur na het nieuws van 18.00 uur.

Lees meer over:

Cultuur|

Lees ook

Mogen uw buren komen gluren? Festival doet oproep

Tijdens het landelijke cultuurfestival Gluren bij de Buren stellen Nederlanders massaal hun huiskame...

Toekomst Zwijndrechtse Watertoren: horeca, kunst en cultuur

Recentelijk was de Zwijndrechtse watertoren alleen publiekelijk toegankelijk tijdens speciale gelege...

Nachtbrakers en cultuurfanaten komen samen tijdens Dordtse Cultuurnacht

Om de Dordtenaar kennis te laten maken met het grote aanbod kunst en cultuur in de eigen stad werd d...

Vanavond in Eilandleven op TV Dordrecht: hoe repeteert het tijdelijke Bachkoor?

Over anderhalve week is het zover. Dan beleeft Bachfestival Dordrecht een wereldprimeur: het alleree...

Deze zomer weer concerten op bijzondere locaties in de streek

Wie houdt van klassieke muziek en mooie buitenlocaties, kan zijn hart ophalen deze zomer. Opnieuw is...

Bijzondere programmering met Pinksteren op TV Dordrecht

Dit Pinksterweekend zijn er twee bijzondere concerten en een ruime vooruitblik op Dordt in Stoom te ...