gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Samenvatting: FC Dordrecht tankt vertrouwen met oefenzege op KV Kortrijk

4e1a1cb5a8b7ba0f8ca8799d2d8a6f7f

FC Dordrecht heeft het eerste blok oefenwedstrijden afgesloten met een 4-2 zege op KV Kortrijk, dat acteert op het hoogste niveau in België. De Schapekoppen startten sterk en gaven de voorsprong na rust niet meer weg.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Wie een kwartiertje na de aftrap binnenkwam, had al de helft van de goals gemist. Linksback Mauro Savastano zorgde met een knap schot voor de Dordtse voorsprong. Vanaf de penaltystip schoot Dylan Mbayo de Belgen weer op gelijke hoogte, maar nog geen minuut later zag hij hoe FC Dordrecht-buitenspeler Jaymillio Pinas een aanval over rechts knap afrondde: 2-1.

Na dit vermakelijke openingskwartier ging het tempo wat omlaag. De thuisploeg profiteerde nog wel van simpel balverlies van de bezoekers. Pinas pakte de bal af, topschutter Stijn Meijer maakte het klusje af en schoot beheerst de 3-1 tegen de touwen.
KV Kortrijk kreeg hierna wel iets vaker de bal, maar 'De Kerels' deden daar maar wenig mee. Alleen Bilal Messaoudi kwam met een kopbal in de buurt van de gelijkmaker voor rust.

Twee goals na rust
In de tweede helft, waarin de Dordtenaren opnieuw met een compleet ander elftal ten tonele verschenen, vielen er nog twee goals. Jari Schuurman maakte een kwartier voor tijd de vierde Dordtse treffer van de middag, Habib Keita bepaalde op schitterende wijze de eindstand op 4-2.

Op zaterdag 16 juli gaat de ploeg van trainer Michele Santoni verder met de oefencampagne. Dan speelt FC Dordrecht twee duels op een dag: thuis tegen TOP Oss, uit bij Excelsior. Hierna volgen nog oefenwedstrijden tegen Almere City en PEC Zwolle voordat de ploeg op vrijdag 5 augustus aan de Keuken Kampioen Divisie begint.
3b93af0486409251d0176c79b30942ec

Lees meer over:

Lees ook

hardslopen hitte Pexels

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

jeugdlintjealb

Hardinxveld-Giessendam roept jeugdlintje in het leven

De gemeenteraad van Hardinxveld-Giessendam heeft een motie om een jeugdlintje in te stellen, unaniem aangenomen. Het lintje is bedoeld voor kinderen en jongeren in de gemeente die zich op een bijzondere manier inzetten voor de samenleving en zou in november 2027 voor het eerst uitgereikt moeten worden.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.