gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Samenwerking tussen Chemours en Burenraad opgeschort: ‘Onvoldoende vertrouwen’

3f1f4fa114cb5fa51351fef5bc509f67.jpg

De samenwerking tussen Chemours en de Burenraad houdt voorlopig op. De Burenraad voelt ‘onvoldoende vertrouwen’ om met het bedrijf in gesprek te gaan terwijl Chemours ziet dat onrust en emoties na publicaties in de media ‘de dialoog bemoeilijken’.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De Burenraad was geschokt na de uitzending van Zembla en de reactie van Chemours. De onafhankelijke club omwonenden stuurde daarom een brief met een aantal kritische opmerkingen en vragen. De Burenraad had gehoopt dat het bedrijf inhoudelijk op de Zembla-uitzending wilde reageren, maar dat gebeurde niet.

'Maximale openheid gewenst'
“De onrust in de samenleving en de hoorzitting in de Tweede Kamer hebben ons gesterkt in onze opvatting dat maximale openheid en transparantie zeer gewenst is”, aldus voorzitter Bert Kandel van de Burenraad. Om die reden gaat het geplande overleg op 18 juli niet meer door.

Ook was Chemours volgens de Burenraad niet blij was dat er veel publiek en pers op de vergadering zou afkomen. “Dat zou meer onrust veroorzaken dan helderheid, zij wilden daarom de bijeenkomst verplaatsen tot na de zomer.”

Daar was de Burenraad het niet mee eens. “Wij vinden dit een slecht signaal dat naar ons gevoel het beeld van de bedrijven in de samenleving geen goed doet”, valt te lezen in een statement.

‘Contact met omgeving van groot belang’
Het is nu aan Chemours om nieuwe stappen te zetten, bevestigt ook het bedrijf zelf. “We zullen na de zomer opnieuw contact zoeken om te bekijken hoe we de dialoog en onze samenwerking op de beste manier kunnen voortzetten”, aldus Chemours, dat aanstipt contact met de omgeving ‘van groot belang’ te vinden.

Ook herhaalt het bedrijf de boodschap dat de fabriek in Dordrecht ‘op verantwoorde wijze’ produceert, de chemiereus fors heeft geïnvesteerd in het terugdringen van emissies en het verhaal ‘feitelijk en objectief’ wil vertellen.

Bekijk hier een reportage met Dick Naafs van de Burenraad:

Lees ook

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.

yv202643NKS07708.jpg

Kuijt verlengt bij FC Dordrecht: vijf vragen over zijn langere verblijf

Het hing al even in de lucht, maar nu is het officieel. Dirk Kuijt is ook de komende jaren de trainer van FC Dordrecht. Hij heeft zijn contract met twee jaar verlengd tot medio 2028. De Streekomroep geeft antwoord op vijf veelgestelde vragen.