gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schapiekeutels moeten heel Dordt veroveren

Schapiekeutels worden binnenkort door heel Dordrecht gegeten, althans als het aan Erica de Winter ligt. Zij lanceert volgende week woensdag de 'Schapielijn'.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Naast de keutels - die in werkelijkheid truffels zijn -, worden er vanaf dat moment ook Schapiekoekjes op enkele locaties in de stad verkocht. De Winter: "De ideeën ontstaan gewoon in mijn hoofd, dan schrijf ik ze op in mijn ideeënboek en als ik er tijd voor heb dan werk ik ze uit."

De koekjes en truffels worden gemaakt bij Drechtwerk, een bewuste keus van Erica de Winter. "Ik vind het gewoon fijn om mensen de kans te geven om iets te kunnen doen. Dat zij kunnen laten zien dat ze ergens goed in zijn. Iedereen is ergens goed in!"

De Schapieproducten vallen onder het project 'I love Dordrecht' wat ook door Erica bedacht is. Het begon met één linnen tas met de tekst 'I love Dordrecht' die alle plastic tassen in de stad moet laten verdwijnen. Nu is het idee om die tas helemaal te kunnen vullen met echte Dordtse producten, zoals de keutels.

Lees ook

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.

aszouderenmishandeling

zorg

Steeds meer gevallen van vermoedelijke ouderenmishandeling, ziekenhuis slaat alarm

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht ziet een verdrievoudiging van het aantal patiënten waarbij vermoedelijk sprake is van ouderenmishandeling. In 2023 bestond bij twaalf patiënten dit vermoeden; vorig jaar stond de teller op 37. "Vroegtijdig signaleren helpt om erger te voorkomen."

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.