gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schapiekeutels moeten heel Dordt veroveren

Schapiekeutels worden binnenkort door heel Dordrecht gegeten, althans als het aan Erica de Winter ligt. Zij lanceert volgende week woensdag de 'Schapielijn'.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Naast de keutels - die in werkelijkheid truffels zijn -, worden er vanaf dat moment ook Schapiekoekjes op enkele locaties in de stad verkocht. De Winter: "De ideeën ontstaan gewoon in mijn hoofd, dan schrijf ik ze op in mijn ideeënboek en als ik er tijd voor heb dan werk ik ze uit."

De koekjes en truffels worden gemaakt bij Drechtwerk, een bewuste keus van Erica de Winter. "Ik vind het gewoon fijn om mensen de kans te geven om iets te kunnen doen. Dat zij kunnen laten zien dat ze ergens goed in zijn. Iedereen is ergens goed in!"

De Schapieproducten vallen onder het project 'I love Dordrecht' wat ook door Erica bedacht is. Het begon met één linnen tas met de tekst 'I love Dordrecht' die alle plastic tassen in de stad moet laten verdwijnen. Nu is het idee om die tas helemaal te kunnen vullen met echte Dordtse producten, zoals de keutels.

Lees ook

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.