gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schapiekeutels moeten heel Dordt veroveren

Schapiekeutels worden binnenkort door heel Dordrecht gegeten, althans als het aan Erica de Winter ligt. Zij lanceert volgende week woensdag de 'Schapielijn'.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Naast de keutels - die in werkelijkheid truffels zijn -, worden er vanaf dat moment ook Schapiekoekjes op enkele locaties in de stad verkocht. De Winter: "De ideeën ontstaan gewoon in mijn hoofd, dan schrijf ik ze op in mijn ideeënboek en als ik er tijd voor heb dan werk ik ze uit."

De koekjes en truffels worden gemaakt bij Drechtwerk, een bewuste keus van Erica de Winter. "Ik vind het gewoon fijn om mensen de kans te geven om iets te kunnen doen. Dat zij kunnen laten zien dat ze ergens goed in zijn. Iedereen is ergens goed in!"

De Schapieproducten vallen onder het project 'I love Dordrecht' wat ook door Erica bedacht is. Het begon met één linnen tas met de tekst 'I love Dordrecht' die alle plastic tassen in de stad moet laten verdwijnen. Nu is het idee om die tas helemaal te kunnen vullen met echte Dordtse producten, zoals de keutels.

Lees ook

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.

OPMA Simone van der Kraan foto artikel

Op Pad Met Ad: Simone van der Kraan brengt mensen samen met liefde voor koken

Simone van der Kraan kookt maandelijks vrijwillig voor en met mensen die te maken hebben met eenzaamheid of armoede. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad, gaat Ad met haar naar de keuken waar ze elke maand kookt voor de mensen.

NaomiLindner

Dordts raadslid Naomi (22) gevolgd voor NPO-documentaire: ‘Het was wel wennen’

Overdag werken bij de Lidl, daarnaast studeren en tussendoor vergaderen in de Dordtse gemeenteraad. Het leven van Naomi Lindner (22), raadslid voor Beter voor Dordt, is te zien in de nieuwe KRO-NCRV-documentaire Jong & Raadslid: 100 dagen politiek. Een bijzondere ervaring, vertelt ze aan RTV Dordrecht. Al moest ze er wel aan wennen dat er voortdurend een cameraploeg bij haar was.

nepagentomroepmaxpolitie

‘Martin Hoogkramer’ blijkt geen agent maar oplichter, vrouw is hem te slim af

Een vrouw uit Ridderkerk heeft eerder deze zomer een oplichter in de val gelokt. De nepagent deed zich voor als ‘Martin Hoogkramer’, niet te verwarren met zanger Mart Hoogkamer.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.