Dordrecht, Netherlands

Schapiekeutels moeten heel Dordt veroveren

Schapiekeutels worden binnenkort door heel Dordrecht gegeten, althans als het aan Erica de Winter ligt. Zij lanceert volgende week woensdag de 'Schapielijn'.
Petra Scheurwater | 17 augustus 2017 08:00 | Aangepast op 17 augustus 2017 08:00
Naast de keutels - die in werkelijkheid truffels zijn -, worden er vanaf dat moment ook Schapiekoekjes op enkele locaties in de stad verkocht. De Winter: "De ideeën ontstaan gewoon in mijn hoofd, dan schrijf ik ze op in mijn ideeënboek en als ik er tijd voor heb dan werk ik ze uit."

De koekjes en truffels worden gemaakt bij Drechtwerk, een bewuste keus van Erica de Winter. "Ik vind het gewoon fijn om mensen de kans te geven om iets te kunnen doen. Dat zij kunnen laten zien dat ze ergens goed in zijn. Iedereen is ergens goed in!"

De Schapieproducten vallen onder het project 'I love Dordrecht' wat ook door Erica bedacht is. Het begon met één linnen tas met de tekst 'I love Dordrecht' die alle plastic tassen in de stad moet laten verdwijnen. Nu is het idee om die tas helemaal te kunnen vullen met echte Dordtse producten, zoals de keutels.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...