gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scheepshoorns als laatste groet voor Dirk Werkman

5a6ed9e2af529eb5ca9b3114db2052d7

Een bijzondere laatste groet voor de op maandag overleden Dirk Werkman, oprichter van de Dordtse rederij Dari. Schepen van het bedrijf voeren vrijdagochtend achter elkaar langs bunkerstation Fiwado en lieten hun scheepshoorn klinken.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Vanwege de coronacrisis was het niet voor iedereen mogelijk om bij de begrafenis te zijn. "Het idee was geboren om hem een eerbetoon te geven. Dat zou eerst met vier of vijf schepen gebeuren wat kon worden gefilmd, om dit op de crematie te tonen", legt Raymond Berkhout van de rederij uit.

Maar het pakte grootser uit dan gedacht: "Uiteindelijk hebben we zestien schepen bij elkaar kunnen sprokkelen. Mooi, want zonder de heer Werkman was de rederij niet zoals het nu is."

'De opa van het bedrijf', zoals Werkman wordt genoemd, leidde een groot deel van de vloot op en was volgens Berkhout een 'vraagbaak voor alle mensen vanwege zijn vaarkennis'.

Tot een paar jaar geleden was hij ook regelmatig op de schepen om in te vallen of mee te varen. "Een hele fijne en vriendelijke man die iedereen vertelde wat hij ervan vond, gevraagd of ongevraagd."

Dirk Werkman is 69 jaar oud geworden.

38bc7fed54f4819c637459ad4e441aa7

Lees ook

autobranden reeks

onderzoek

Politie vraagt om hulp: wees alert op autobranden

In het onderzoek naar de reeks autobranden die sinds begin dit jaar Dordrecht treft, roept de politie hulp in van inwoners. Ondanks onderzoek is nog niet duidelijk of er sprake is van één of meerdere daders, en of de branden met elkaar te maken hebben of niet. “De politie kan tips en informatie van omwonenden goed gebruiken.”

noordparkvernieling

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.