gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scheur in draagconstructie, parkeergarage langer dicht

a3baa59414cb76797529596c0250f727.jpg

Parkeergarage Drievriendenhof in het centrum van de stad is gesloten op last van eigenaar Q-Park. Een onderzoek heeft volgens de gemeente uitgewezen dat er maatregelen nodig zijn, en herstel gaat langer duren dan eerder gedacht.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Tijdens een regulier onderzoek in de parkeergarage heeft Q-Park aandachtspunten geconstateerd, schrijft de gemeente op haar website. "De eigenaar van de parkeergarage heeft een constructief onderzoek laten uitvoeren. Hieruit is gebleken dat er tijdelijke maatregelen moeten worden getroffen. Om deze maatregelen uit te voeren, is de parkeergarage tijdelijk gesloten."

Welke tekortkomingen zijn gevonden is niet duidelijk. Van buitenaf is in de garage een duidelijke scheur te zien in de draagconstructie. Er wordt door de gemeente gesproken over tijdelijke maatregelen, of dat betekent dat op termijn definitieve maatregelen nodig zijn om de constructie van de garage te verstevigen is een vraag die nog onbeantwoord blijft. Een betonbedrijf is aanwezig om ontstane schade aan de garage op te nemen en waar mogelijk te herstellen.

Q-Park heeft volgens de gemeente aangegeven dat het niet mogelijk is om de garage op dit moment te betreden. De Omgevinsdienst Zuid-Holland Zuid is ter plaatse geweest voor onderzoek.

Naar verwachting zal de parkeergarage ook donderdag nog gesloten zijn, langere sluiting wordt niet uitgesloten. Met 400 parkeerplekken is garage Drievriendenhof naast die aan de Spuihaven (520 plekken), het Achterom (370 plekken) en de Visstraat (172 plekken) een belangrijke locatie om de auto weg te zetten in het centrum.

Lees ook

foto artikel reactie lijstrekkers streek.jpg

Verrassende verkiezingsuitkomst Papendrecht en Ambacht: 'Overtrof alle verwachtingen'

De rode potloodjes zijn opgeborgen, stemlokalen zijn gesloten en de stemmen zijn geteld. De gemeenteraadsverkiezingen zijn voorbij en de voorlopige uitslagen zijn bekend. Voor twee partijen in onze streek nam de uitslag een verrassende wending. Want zowel de PVV in Papendrecht, als Realistisch Ambacht in Hendrik-Ido-Ambacht hebben de meeste zetels gekregen.

moestuinenfoto.jpg

Opnieuw te veel PFAS in sloten gemeten, gevolgen voor meer moestuinders

Meer moestuineigenaren in onze streek krijgen het advies om geen slootwater meer te gebruiken. In sloten in vier gemeentes zijn hoeveelheden PFAS-stoffen boven de risicogrens van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) gemeten.

fotoaanrijding.png

Motorrijder en automobilist botsen op N3

Een motorrijder en automobilist zijn donderdagochtend op elkaar gebotst op de N3 bij Dordrecht. Beide bestuurders bleven ongedeerd.

66900d7f20a977df34aae16a4cca10dd.jpg

Jeugdevenement komt groepsbegeleiders tekort

De voorbereidingen voor de aankomende editie van de Ridderkerkse Jeugdwielertour 3x2 zijn in volle gang, maar de organisatie loopt tegen één groot probleem aan: ze komen groepsbegeleiders te kort. “We willen niemand teleurstellen, dus we hebben echt meer vrijwilligers nodig.”

fotovoormegan.png

Vreugde bij verkiezingswinnaar: 'Dordrecht snakt naar groenere en socialere koers'

Blijdschap bij de winnaars van de Dordtse gemeenteraadsverkiezingen. GroenLinks-PvdA is de grootste in de stad, gevolgd door de VVD en de VSP. “Het is een fantastische uitslag”, aldus Abdullah Uysal, lijsttrekker van GroenLinks-PvdA.

Winaas 18plus.jpg

Blije gezichten bij deze lokale partij: 'Ontiegelijk fantastisch mooi resultaat!'

Partij 18PLUS heeft bij de gemeenteraadsverkiezingen in Ridderkerk een overtuigende overwinning behaald. Volgens de voorlopige uitslagen groeit de partij van 7 naar maar liefst 12 zetels en wordt daarmee veruit de grootste politieke kracht in de gemeente.