De Dordtse impressionist schilderde 45 jaar lang de Biesbosch terwijl hij op een bootje door het natuurgebied zwierf. Hij legde de Biesbosch in die tijd in alle seizoenen en omstandigheden vast.
Redactie Streekomroep | 16 september 2026 16:00
Corrado Francke | 19 september 2026 11:20
Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | Denise Vlasblom | 17 september 2026 18:00
Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.
Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.
Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.
De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.
In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).
De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.