gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scholen in Papendrecht extra alert na online dreiging: ‘Alles is onder controle’

e243f85a8bdf00875087462377154025

Drie scholen in Papendrecht - het Willem de Zwijger College, De Lage Waard en Kindcentrum Oranje-Nassau - hebben ouders geïnformeerd over dreigementen van vuurwapengeweld die rondcirculeren op sociale media.

Tristan Kans |  | Aangepast op
Via sociaal medium Snapchat werd een dreigement verspreid over een mogelijke schietpartij. Daarbij werderen meerdere scholen in het land genoemd. Hoewel dergelijke meldingen eerder vals bleken, wordt de situatie zeer serieus genomen. Een woordvoerder van de politie geeft aan: "Er is geen concrete aanleiding voor ingrijpende maatregelen."

Toch zijn er zichtbare en onzichtbare voorzorgsmaatregelen genomen. De scholen blijven wel open en benadrukken dat de veiligheid van leerlingen en medewerkers voorop staat.

Extra toezicht en veiligheidsmaatregelen
Om de veiligheid te waarborgen, hebben de scholen de hekken en deuren vaker gesloten en wordt het leerlingen tijdens pauzes niet toegestaan het schoolplein te verlaten. In de omgeving van de scholen zijn extra politieagenten, handhavers en medewerkers van jongerenwerkorganisatie Suppord aanwezig.

Rector Cees Nugteren van De Lage Waard vertelt: “Wat wij zeker weten, is dat onze school is genoemd in een Snapchatbericht met meerdere scholen over eventuele dreigingen. Er is gelijk en voortdurend afstemming geweest tussen al deze scholen en de politie.” Volgens Nugteren is de dader nog niet in beeld. Hij noemt de dreiging een landelijke trend, maar benadrukt dat elke melding serieus wordt onderzocht: “Wat als?”

Geen sluiting van scholen
De Lage Waard heeft via een update aan ouders laten weten dat alle onderwijsactiviteiten doorgaan zoals gepland. Er circuleren geruchten dat leerlingen van de vmbo/mavo-locatie naar huis zijn gestuurd, maar die worden door de school ontkracht. “De politie geeft aan dat de schooldag gewoon vervolgd kan worden. Dat betekent dat ook de havo/vwo-locatie open blijft,” aldus Nugteren.

De afgelopen maanden werden ook scholen in andere steden, waaronder Aalsmeer, Amsterdam, Nijmegen en Vlaardingen, getroffen door vergelijkbare dreigingen. In alle gevallen bleek uiteindelijk sprake van een valse melding. Rector Nugteren merkt op dat dit type bedreigingen een zorgwekkend patroon vormt: “We moeten dit altijd serieus nemen.”

Lees ook

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.