gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scholieren debatteren over 400 jaar oude Leerregels

6fa59275a6d7f8990b617dfb2c90b227.jpg

Het is maandag exact 400 jaar geleden dat de Dordtse Leerregels werden vastgesteld. Scholieren van vier middelbare scholen debatteerden over de waarde en betekenis van die leerregels, vier eeuwen na de vaststelling daarvan.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De regels vormden de uitkomst van de Synode, een maandenlange vergadering van kerkelijk leiders, die in 1618 begon in de Kloveniersdoelen in Dordrecht. Op 6 mei 1619 werden de uitkomsten voorgelezen in een bomvolle Grote Kerk.

Maandag was het niet zo druk in de Dordtse Dom, waar het Reformatie Instituut Dordrecht een scholierendebat hield als afsluiting van een leerproject over die Synode, in de bovenbouw van de havo- en vwo-scholen in Dordrecht.

Belangrijk thema in 1619 was 'de vrije wil', waarbij onder meer werd vastgesteld dat de mens wikt, maar God beschikt. De niet-gelovige leerlingen blijken dat anno 2019 anders te zien; zij geloven dat ze met eigen keuzes hun leven kunnen bepalen.

Leerlingen van het Wartburg College, de enige religieuze school en ook de winnaar van het debat, erkenden dat er na 400 jaar nuances bij horen, maar geloven juist niet dat mensen altijd hun eigen lot kunnen bepalen, maar dat dat in handen ligt van God.

Historicus Fred van Lieburg, die volgende week een boek publiceert over de Synode, was aandachtig toehoorder: "De leerregels staan bij sommige kerken nog centraal, maar de taal en de bedoelingen van toen zijn nu moeilijk over te brengen."

Lees ook

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

LIVE

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

mishandelingstadspolders.png

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.

noordparkvernieling.png

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

dronekrommedijk.jpg

FC Dordrecht speelt tijdens Fandag oefenwedstrijd tegen Feyenoord

FC Dordrecht neemt het binnenkort op tegen Feyenoord. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse fandag van de Schapekoppen, op zaterdag 4 juli.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized.jpg

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.

dordtinstoom.jpg

Stoomrondje en een fluitconcert: alles wat je moet weten over Dordt in Stoom

Schepen bewonderen, een ritje maken met een stoomtrein of je laten trakteren op een oorverdovend stoomfluitconcert. De 21ste editie van Dordt in Stoom staat voor de deur. Vanaf vrijdag tot en met zondag zijn er tal van festiviteiten in Dordrecht. We zetten ze voor je op een rij.