gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scholieren debatteren over 400 jaar oude Leerregels

6fa59275a6d7f8990b617dfb2c90b227

Het is maandag exact 400 jaar geleden dat de Dordtse Leerregels werden vastgesteld. Scholieren van vier middelbare scholen debatteerden over de waarde en betekenis van die leerregels, vier eeuwen na de vaststelling daarvan.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De regels vormden de uitkomst van de Synode, een maandenlange vergadering van kerkelijk leiders, die in 1618 begon in de Kloveniersdoelen in Dordrecht. Op 6 mei 1619 werden de uitkomsten voorgelezen in een bomvolle Grote Kerk.

Maandag was het niet zo druk in de Dordtse Dom, waar het Reformatie Instituut Dordrecht een scholierendebat hield als afsluiting van een leerproject over die Synode, in de bovenbouw van de havo- en vwo-scholen in Dordrecht.

Belangrijk thema in 1619 was 'de vrije wil', waarbij onder meer werd vastgesteld dat de mens wikt, maar God beschikt. De niet-gelovige leerlingen blijken dat anno 2019 anders te zien; zij geloven dat ze met eigen keuzes hun leven kunnen bepalen.

Leerlingen van het Wartburg College, de enige religieuze school en ook de winnaar van het debat, erkenden dat er na 400 jaar nuances bij horen, maar geloven juist niet dat mensen altijd hun eigen lot kunnen bepalen, maar dat dat in handen ligt van God.

Historicus Fred van Lieburg, die volgende week een boek publiceert over de Synode, was aandachtig toehoorder: "De leerregels staan bij sommige kerken nog centraal, maar de taal en de bedoelingen van toen zijn nu moeilijk over te brengen."

Lees ook

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

nk2026110693A03504

Opsteker voor taai FC Dordrecht tegen NAC: ‘Dit moeten we koesteren’

FC Dordrecht mocht in de slotfase dromen van een zege op NAC Breda vrijdagavond, maar het bleef 0-0. “Een verdiend resultaat”, concludeert middenvelder Adil Lechkar na het doelpuntloze duel.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

yv20261024A1C09652

Onmachtig FC Dordrecht onderuit tegen VVV-Venlo: 2-4

FC Dordrecht heeft de winnende start van de tweede periode een dramatisch vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg kansloos tegen VVV-Venlo, de nieuwe nummer twee van de Keuken Kampioen Divisie: 2-4.