gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schouw wil ook geen muur

Tweede Kamerlid Gerard Schouw (D66) gaat staatssecretaris Mansfeld vragen om geen muur te bouwen langs het spoor.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De voormalige Dordtse wethouder reageert hiermee op vragen over de "Berlijnse Muur" die gebouwd gaat worden langs de Burgemeester De Raadtsingel. Prorail vindt een muur van zeven meter hoog noodzakelijk om de geluidsbelasting door treinen binnen de perken te houden. Het Onderwijsmuseum is niet blij. Ook bewoners vinden het maar niks. Schouw zegt dat er vanuit de Tweede Kamer druk uitgeoefend moet worden op de staatssecretaris om de bouw van zo'n muur te voorkomen. Overigens bleek Schouw niet op de hoogte te zijn van het plan.

Lees ook

fotovoorzwi.png

Brand in garagebox was opzettelijk volgens OM: halfjaar cel geëist

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een halfjaar cel tegen D.T. (43). De aanklager houdt hem verantwoordelijk voor brandstichting in een Zwijndrechtse garagebox in 2024.

Tunnel HAGI_artikel foto.png

Zijn huizen en kerk nog te redden van sloop? 'Kan goedkoper en effectiever'

Veertien woningen en een kerk dreigen te verdwijnen aan de Stationsweg in Hardinxveld-Giessendam. Dit vanwege een tunnel die de gemeente aan wil leggen naar de nieuwe wijk ‘Het Oog’. Als het aan architect Arie van der Meijden ligt, kan dat ook anders. Hij bedacht een alternatief plan waarvoor er maximaal twee huizen gesloopt worden.

IMG-20260324-WA0011.jpg

Verpauperd Teerlinkpand afgezet met hekken: ‘Komen stukken los van de gevel’

Het beruchte Teerlinkpand in Dordrecht is uit voorzorg afgezet met hekken. Uit een controle van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid (OZHZ) blijkt dat de constructie van het pand onvoldoende stabiel is.

verstevigingen Baanhoekbrug.png

Operatie geslaagd: hulpdiensten kunnen weer over deze brug

Ambulances, politie en andere hulpdiensten kunnen weer over de Baanhoekbrug bij Sliedrecht. Sinds begin maart was de brug afgesloten voor dit incidentele autoverkeer na de vondst van zwakke plekken onder het wegdek. Die plekken zijn afgelopen weekend aangepakt, meldt Rijkswaterstaat.

FOTOAANRIJDING.png

Meerdere auto’s beschadigd door ongeluk in Wielwijk

Een bestuurder is maandagavond uit de bocht gevlogen in de Dordtse wijk Wielwijk. Daarbij raakten drie geparkeerde auto’s beschadigd.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle.jpg

Hennepkwekerij en illegale slaapplekken ontdekt op bedrijventerrein

Bij een controle op bedrijventerrein Donkersloot in Ridderkerk is een hennepplantage ontdekt. De kwekerij met honderden planten is meteen afgebroken.