Dordrecht, Netherlands

Schrijfmarathon Amnesty International in Stadhuis

Al 70 jaar bestaat de universele verklaring van de Rechten van de Mens, die op 10 december 1948 zijn opgesteld. Jaarlijks klimmen op deze dag Dordtenaren in de pen om regeringen die mensenrechten schenden. Ook dit jaar was er een schrijfmarathon in het Stadhuis.
Aike van den Heuvel | 12 december 2018 11:02 | Aangepast op 12 december 2018 11:02
Dit jaar staan vrouwelijke activisten centraal van wie de rechten worden geschonden. Burgemeester Wouter Kolff opende de marathon en schreef ook zelf een brief.

"Ik heb zojuist een brief geschreven naar Iran over een 30-jarige dame die zeven jaar gevangenisstraf heeft gekregen, omdat ze enkel en alleen heeft geuit dat ze tegen de doodstraf is."

Naast de burgemeester schreven ook veel andere Dordtenaren een brief. Het was zo druk dat mensen moesten wachten om ook de pen op te kunnen pakken.

Lees ook

FC Dordrecht pakt punt op knotsgekke, maar ook trieste avond in Den Bosch

FC Dordrecht heeft een punt overgehouden aan een bizarre ontmoeting met en bij FC Den Bosch: 3-3. We...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Simone Beunke

Presentator Ben Corino gaat in het radioprogramma Studio De Witt zaterdag een uur lang in gesprek me...

Vernieuwing kleedkamers VV Sliedrecht stap dichterbij

Het gemeentebestuur van Sliedrecht gaat de plaatselijke voetbalvereniging helpen bij het tijdelijk v...

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: het verplaatsen van een oorlogsheld

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad bezoekt presentator Ad van den Herik de toekomstige laat...

Voorlopig geen nieuwe opvangplekken voor asielzoekers: ‘Niet haalbaar’

Het uitbreiden van de opvangcapaciteit voor asielzoekers is door de gemeente Ridderkerk op de lange ...

Waarom zou je een pil in je oor stoppen? Aandacht voor duidelijke taal blijft nodig

Hoe voelt het om een tekst niet goed te begrijpen? Bij het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht...