Dordrecht, Netherlands

Schrijfmarathon Amnesty International in Stadhuis

Al 70 jaar bestaat de universele verklaring van de Rechten van de Mens, die op 10 december 1948 zijn opgesteld. Jaarlijks klimmen op deze dag Dordtenaren in de pen om regeringen die mensenrechten schenden. Ook dit jaar was er een schrijfmarathon in het Stadhuis.
Aike van den Heuvel | 12 december 2018 11:02 | Aangepast op 12 december 2018 11:02
Dit jaar staan vrouwelijke activisten centraal van wie de rechten worden geschonden. Burgemeester Wouter Kolff opende de marathon en schreef ook zelf een brief.

"Ik heb zojuist een brief geschreven naar Iran over een 30-jarige dame die zeven jaar gevangenisstraf heeft gekregen, omdat ze enkel en alleen heeft geuit dat ze tegen de doodstraf is."

Naast de burgemeester schreven ook veel andere Dordtenaren een brief. Het was zo druk dat mensen moesten wachten om ook de pen op te kunnen pakken.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...

FC Dordrecht blijft winnen en maakt serieuze kans op periodetitel

FC Dordrecht is voorlopig niet te stoppen in 2026. De club zette vrijdagavond FC Emmen met 1-0 opzij...

Man aangehouden nadat politie verkeerde link stuurt

Een 40-jarige man uit Ridderkerk is donderdagavond aangehouden, nadat de politie zelf een fout maakt...

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...

Een warme feesttent, koud bier en optredens: Dordts carnaval pakt uit

Afreizen naar het zuiden voor carnaval? Dat is helemaal niet nodig, als het aan de Dordtse carnavals...

Let op: Brug over de Noord vanaf vanavond 16 dagen dicht

Automobilisten, fietsers en voetgangers, opgelet: de Brug over de Noord is vanaf vrijdagavond de res...