gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

adadriaans-siren-5006181

Het luchtalarm ging ongepland af vandaag.

Pixabay

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

Rijnmond | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op

Uit onder meer Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht kwamen maandag meldingen over het luchtalarm. Een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid laat weten dat het alarm in het gehele verzorgingsgebied van Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond is afgegaan. Dit alarm wordt vanuit dezelfde meldkamer in Rotterdam bediend.

Landelijke afspraak geschonden
"De landelijke afspraak is dat de sirenes op 4 mei niet klinken", laat Arjen Littooij, directeur van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond, in een eerste reactie weten aan Rijnmond.

"Dat dit in onze regio toch is gebeurd, is een menselijke fout en dat had niet mogen gebeuren. Tegelijk is het belangrijk dat we de sirenes elke maand testen, zodat we zeker weten dat ze werken op het moment dat dat nodig is. En dat kan op elke dag van het jaar zijn."

Ook de directeur van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid erkent dat het om een menselijke fout gaat. "Er was vandaag geen sprake van een noodsituatie. We nemen dit serieus en doen er alles aan om dit in de toekomst te voorkomen."

Discussie
Het luchtalarm dat waarschuwt voor calamiteiten, ook wel het waarschuwings- en alarmeringssysteem (WAS), bestaat sinds 1998 en loeit elke eerste maandag van de maand om 12:00 uur. Het alarm klinkt dan net iets minder dan anderhalve minuut, als test. In heel Nederland staan 4200 palen.

In de politiek is al jarenlang discussie over het systeem, dat vervangen moet worden door NL-Alert. Zo schreef voormalig minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yesilgöz twee jaar geleden een brief aan de Tweede Kamer, waarin stond dat het luchtalarm eind 2025 zou verdwijnen. Eerder zou dat al in 2020 en 2021 gebeuren, maar voorlopig zijn de sirenes er nog steeds. Nu ook dus op 4 mei, terwijl dát niet de bedoeling is.

Dit is een artikel van onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

ArtikelbijFoto

Geschokte reacties op geheime verplaatsing lichamen: 'Luguber en respectloos'

Verontwaardiging in Dubbeldam vanwege het nieuws dat 21 lichamen in 2020 vanaf de begraafplaats in de Dordtse wijk naar begraafplaats Essenhof zijn versleept. Nabestaanden wisten hier niets van en daarnaast is door administratieve rompslomp niet duidelijk welke lichamen er zijn verplaatst.

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.

Nona

Nona wilde niet meer leven, maar staat nu midden in het leven: 'Lieve mensen om me heen'

Het leven van de Dordtse Nona verloopt normaal, tot ze haar vijftiende levensjaar bereikt. Zonder duidelijke oorzaak valt ze in een depressie, kort daarop krijgt ze een eetstoornis. Nona wil euthanasie plegen, maar doet nu, zeven jaar na haar eerste depressieve gedachte, levend en wel haar verhaal.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”