gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schutter zorgboerderij naar Pieter Baancentrum

44a890cc9f3f10edd665973aeedcdf1c.jpg

John S. uit Oud-Alblas, die vastzit voor de moord op drie mensen, gaat op 3 oktober naar het Pieter Baan Centrum. Daar wordt bekeken of de 38-jarige verdachte een geestelijke stoornis heeft.

Ruud Elmendorp |  | Aangepast op
S. zal daar zes weken worden geobserveerd. De officier van justitie: “Het is niet de vraag óf hij heeft gedaan. De grote vraag is: waaróm. Daar hopen we antwoord op te krijgen.”

Woensdag was in Dordrecht de tweede inleidende zitting in deze zaak. Door de lange observatie in het PBC zal ook de volgende zitting, op 20 december, nog niet inhoudelijk zijn. Dat staat voor het eerste kwartaal van 2023 gepland.

Een groot aantal familieleden was naar de rechtszaal gekomen. De zaak werd ook op afstand gevolgd in Middelburg en Alblasserdam. John S. doodde eerst op 4 mei een man in Vlissingen, twee dagen later schoot hij twee mensen dood op zorgboerderij Tro Tardi in Alblasserdam dood. Twee anderen raakten zwaar gewond.

De nabestaanden hebben recht op een schadevergoeding en het spreekrecht. De vraag is of dat ook geldt voor de getuigen van de schietpartij op de zorgboerderij.

Slachtoffers
De officier van justitie nam alvast een voorschot. “Het gaat om vijftien mensen die dit afschuwelijke drama hebben gezien. Wij beschouwen ze allemaal als slachtoffer. Ik vind dat zij ook recht hebben op een schadevergoeding en moeten kunnen spreken. Maar juridisch ligt dat ingewikkeld.”

In Nederland bestaat zogeheten shockschade voor familieleden die direct getuige zijn van ernstige misdrijven. Voor getuigen zonder bloedband is dat ‘nog niet uitgekristalliseerd’, zoals de officier het noemde.

Geen namen
De nabestaanden hebben nadrukkelijk aangegeven dat hun namen niet moeten worden vermeld tijdens het proces en dan met name niet in de pers. Volgens het OM geldt dat ook voor de getuigen op de zorgboerderij. “Er is angst dat hun namen bekend worden bij de verdachte. Wat we nu weten, is dat zijn woede zicht op iemand heeft gericht, ze zijn bang dat het zich ook op hen kan richten.”

John S. was zelf opnieuw niet naar de rechtszaal gekomen. Volgens zijn advocaat zal hij bij de inhoudelijke behandeling zeker aanwezig zijn. Tot tevredenheid van een van de nabestaanden: “We willen hem zien.”

Lees ook

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.