gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

SGP-stemmen niet vanzelfsprekend in dit dorp: 'Bontenbal komt uit de stad waar wij geboren zijn'

6576d5280478093656d4904cb2066561.jpg

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht is één van de gemeenten in onze streek met de hoogste opkomstcijfers. Alleen Hardinxveld-Giessendam en Molenlanden scoorden bij de vorige verkiezingen in 2023 beter. Het is ook de gemeente van het enige zittende Kamerlid uit onze streek: André Flach. Die bracht in de ochtend zijn stem uit in de kerk.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Niet alleen voor de miljoenen stemgerechtigde Nederlanders is vandaag een spannende dag. Voor de 1166 verkiesbare kandidaat-Kamerleden zijn vandaag en morgen wellicht nog wel spannender. Eén van die kandidaten komt uit onze streek, SGP’er André Flach woont in Hendrik-Ido-Ambacht. Hij zat als Kamerlid al 694 dagen in de Tweede Kamer en hoopt ook na deze verkiezingen weer volksvertegenwoordiger te zijn. In de Hervomde Kerk Ark aan de Olijfgaarde bracht Flach in de ochtend al zijn stem uit, vergezeld door zoon Ivan en vrouw Relinde.

“Als we een zetel kwijtraken ben ik dat. Tegelijkertijd mag ik mijn lot ook in hande geven van de Heer”, vertelt Flach na het uitbrengen van zijn stem. Flach staat op plek drie op de kieslijst van de SGP en met een zeer trouwe achterban behaalt die partij eigenlijk altijd drie zetels. Daar wil hij het echter niet op laten aankomen: “Ik heb de afgelopen periode druk campagne gevoerd, dan is vandaag natuurlijk erg spannend. We hebben een trouwe achterban, maar ik ben toch ook veel mensen tegengekomen die hun stem laten afhangen van het één of ander. Als je als partij niets doet val je weg.”

Drechtsteden in het achterhoofd
In zijn tijd als Kamerlid spande Flach zich in voor woningbouw en armoedebestrijding. In Den Haag houdt hij zijn geboortestreek in zijn achterhoofd: “Of het nou het overvolle wegennet is of een ander debat, ik denk altijd even terug aan de Drechtsteden. Daar haal ik mijn ervaringen vandaan en van daarvoor zit ik ook in Den Haag.” Een zittend Kamerlid in de gemeente betekent echter niet dat alle inwoners van Hendrik-Ido-Ambacht ook op hem stemmen.

Echtpaar Enter, beiden de tachtig gepasseerd, hebben vanuit de eigen achtergrond de keuze gemaakt voor het CDA. “Zij doen het hier goed in Ambacht, daar zij we tevreden mee. En Henri Bontenbal is een Rotterdammer en daar zijn wij geboren, dus die keuze is niet ingewikkeld.” Ook een last minute SGP-flyer in de brievenbus kan daar niets meer aan veranderen. “Papierverkwisting”, noemt de heer Enter dat.

Ook Embrecht Tempelaar (32) heeft niet op de SGP gestemd. Migratie, het klimaat en de stand van de zorg in Nederland zijn voor hem de grootste redenen om een stem uit te brengen. “Ik probeer het zo objectief mogelijk te bekijken en dan hoeven christelijke partijen, ondanks mijn christelijke opvoeding, niet altijd de boventoon te voeren.” Dat betekende echter niet dat stemmen voor Tempelaar simpel was. “De keuze was niet makkelijk”, besluit hij.

Lees ook

IMG-20260329-WA0004.jpg

Het was even rustig, nu is het weer zover: een autobrand in Dordrecht

Na wekenlange 'rust' is in Dordrecht zaterdagnacht weer een auto uitgebrand. Het vuur woedde vooral aan de binnenkant van het voertuig, waar weinig van overbleef.

foto artikel fc straat.jpg

FC STRAAT sportief geopend: 'Het belangrijkste is om plezier te hebben'

Penalty’s, doelpunten en een hele boel gejuich. Zo klonk de opening van het sportinitiatief FC STRAAT in de Dordtse wijk Stadspolders. FC STRAAT is een online voetbalclub die gratis voetbaltoernooien en activiteiten voor kinderen organiseert. Stadspolders is de tweede wijk in Dordrecht waar het initiatief actief is.

combi witte herder bordeaux.jpg

Met dubbele tong zou Toon zijn hond hebben opgehitst: ‘Ik ben 62, dat zou ik nooit doen’

Toon heeft geen hond meer. Want de nog maar 8-jarige Amber is dood. Afgemaakt, nadat ze een herdershond aanviel en diens baas. En Toon? Die zit mokkend voor de rechter.

rowwenhezerusso.png

Rowwen Hèze, Russo en Douwe Bob komen naar Wantijpop

Russo, Jett Rebel, Douwe Bob en Rowwen Hèze komen naar Dordrecht. Zij treden op zaterdag 6 juni op tijdens Wantijpop, het gratis Dordtse festival in het Wantijpark.

fotosliedrecht.png

Verwarring dreigt door nieuwe naam GroenLinks-PvdA, hier is ‘Pro’ al bezet

Grote onduidelijkheid bij lokale fracties van GroenLinks-PvdA over de naamsverandering. Jesse Klaver kondigde donderdagavond de nieuwe naam Progressief Nederland (Pro) aan en de namen van de lokale fracties veranderen mee naar een combinatie van de afkorting ‘Pro’ en de plaatsnaam die de partijen vertegenwoordigen. Maar wat als er al een ‘Pro-partij’ bestaat?

IMG_5958.jpeg

Deze rotonde is aangepast in de hoop spookfietsers te stoppen

De rotonde aan het Goudenregenplantsoen in Ridderkerk, de laatste voor de verbindingsweg richting Barendrecht, is aangepast om spookrijders tegen te gaan. Na een telling werd duidelijk dat fietsers tegen het verkeer in over het verkeersplein fietsen. De oplossing? Een perkje en een verkeersbord.