gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Shell aangeklaagd voor explosie Moerdijk

d57d9602585198245af89c8180d83a3f.jpg

Olie- en gasconcern Shell wordt aangeklaagd voor een grote explosie in de fabriek in Moerdijk in 2014. Behalve voor de ontploffing is het bedrijf ook gedagvaard voor de lekkage van het giftige ethyleenoxide van november 2015 tot en met januari 2016 in Moerdijk, schrijft RTV Rijnmond.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Op 3 juni 2014 explodeerde een reactor van de fabriek in Moerdijk door een onverwachte reactie tussen stoffen. De reactie veroorzaakte meerdere ontploffingen en er volgde een grote brand.

Door de explosie raakten twee mensen gewond. De schade liep in de miljoenen. Er kwamen ook roetdeeltjes vrij, die tot in de Hoeksche Waard en het Eiland van Dordrecht terecht kwamen. In de strook Strijen en Puttershoek ging het om deeltjes met zware metalen. Maar volgens de veiligheidsregio was het risico verwaarloosbaar. De Onderzoeksraad voor Veiligheid concludeerde dat het bedrijf te weinig oog had voor de risico's.

Eind januari 2016 ontdekte Shell Moerdijk een lekkage van het gevaarlijke en kankerverwekkende ethyleenoxide. Doordat per ongeluk een afsluiter was blijven openstaan was vanaf 21 november 2015 27,7 ton van de giftige stof in de lucht terecht gekomen.In dit geval concludeerde de Onderzoeksraad dat het bedrijf fouten maakte bij de inschatting van de veiligheidsrisico's. De maatregelen om een ongeplande uitstoot te voorkomen en te detecteren, waren niet voldoende.

De zaak tegen Shell dient op 14 en 16 mei bij de rechtbank in Den Bosch.

Foto: Google Streetview

Lees ook

Glas in Loodramen.png

'Er was eens': Nieuwe Gildenramen voor de Grote Kerk

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De tweede aflevering is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op RTV Dordrecht, ditmaal gaat het over nieuwe Gildenramen die in 2006 in de Grote Kerk werden geplaatst.

albertschweitzerfotolucht.jpg

Nieuwe Dordts ziekenhuis mogelijk op plek waar 720 woningen gepland staan

Het nieuwe ziekenhuis van het Albert Schweitzer in Dordrecht moet pal naast het huidige gebouw komen. Dat concludeert het stadsbestuur na onderzoek. Als er daadwerkelijk een nieuw ziekenhuis komt, gaat er op die plek een streep door de 720 woningen die gepland stonden.

benzakourviarijnmond.jpg

Schrijver Mohammed Benzakour bevrijdt vogels op Bali: 'Pervers om ze in kooi op te sluiten'

Mohammed Benzakour kan het niet aanzien: vogels die hun hele leven wegkwijnen in een kooitje. Nadat de Zwijndrechtse schrijver bevriend is geraakt met een winterkoninkje, is er geen houden meer aan en belandt hij als vogelbevrijder in Indonesië.

brandspinel.jpg

Brand op oefenterrein brandweer

Bij Veiligheidscentrum Spinel in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Het gaat om de afzuiginstallatie van één van de gebouwen aan de achterzijde van het terrein op de Dordtse Kil III.

Park Maasdonck werkzaamheden gemeente rid

Langzaam werken voor stabieler resultaat: op deze plek wordt een steunberm aangebracht

Met het lossen van een lading stenen is het startsein gegeven voor de werkzaamheden aan de oever bij Park Maasdonck in Ridderkerk. Die gaan zeker een jaar duren.

100procentslageuuuun.png

Voor het derde jaar op rij 100% slagingspercentage voor Calvijn College? ‘Geen streven’

Een spannende tijd breekt deze week aan voor honderden scholieren in onze streek. Vrijdag starten namelijk de eindexamens en één school heeft een eer hoog te houden: het Calvijn College in Hardinxveld-Giessendam kan namelijk voor het derde jaar op rij een honderd procent slagingspercentage halen. “Gewoon goed je best doen.”