gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Shell aangeklaagd voor explosie Moerdijk

d57d9602585198245af89c8180d83a3f.jpg

Olie- en gasconcern Shell wordt aangeklaagd voor een grote explosie in de fabriek in Moerdijk in 2014. Behalve voor de ontploffing is het bedrijf ook gedagvaard voor de lekkage van het giftige ethyleenoxide van november 2015 tot en met januari 2016 in Moerdijk, schrijft RTV Rijnmond.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Op 3 juni 2014 explodeerde een reactor van de fabriek in Moerdijk door een onverwachte reactie tussen stoffen. De reactie veroorzaakte meerdere ontploffingen en er volgde een grote brand.

Door de explosie raakten twee mensen gewond. De schade liep in de miljoenen. Er kwamen ook roetdeeltjes vrij, die tot in de Hoeksche Waard en het Eiland van Dordrecht terecht kwamen. In de strook Strijen en Puttershoek ging het om deeltjes met zware metalen. Maar volgens de veiligheidsregio was het risico verwaarloosbaar. De Onderzoeksraad voor Veiligheid concludeerde dat het bedrijf te weinig oog had voor de risico's.

Eind januari 2016 ontdekte Shell Moerdijk een lekkage van het gevaarlijke en kankerverwekkende ethyleenoxide. Doordat per ongeluk een afsluiter was blijven openstaan was vanaf 21 november 2015 27,7 ton van de giftige stof in de lucht terecht gekomen.In dit geval concludeerde de Onderzoeksraad dat het bedrijf fouten maakte bij de inschatting van de veiligheidsrisico's. De maatregelen om een ongeplande uitstoot te voorkomen en te detecteren, waren niet voldoende.

De zaak tegen Shell dient op 14 en 16 mei bij de rechtbank in Den Bosch.

Foto: Google Streetview

Lees ook

foto artikel woonwagenkamp.jpg

Veel vragen over verhuizing woonwagenbewoners: ‘Gemengde gevoelens’

“Wij hebben deze plek gekregen, maar we willen helemaal niet weg.” Dat zegt Anneke Minnebreuker, een van de woonwagenbewoners aan de Brandts Buysstraat in Dordrecht. Het woonwagenkamp moet plaatsmaken voor nieuwbouwwijk Maasterras. De huidige bewoners moeten verhuizen naar de wijk Wielwijk, maar begrijpen niet dat hun stem niet is meegenomen.

foto ongeval artikel rijnmond

Ongeluk met twee auto's zorgt voor uur vertraging in spits bij tunnel

Op de A15 net na de Noordtunnel is maandagmiddag een ongeluk gebeurd met twee auto's. Daardoor zijn twee rijstroken richting Gorinchem afgesloten. De vertraging loopt even na 16.00 uur op tot een uur. Rijkswaterstaat verwacht de weg rond 17.00 uur weer vrij te kunnen geven.

glennjackiescott.png

Glenn en Jackie wagen de sprong en gaan emigreren: ‘We dachten, is dit het dan?’

Na een hele spannende periode met een te vroeg geboren zoontje en een burn-out besluiten Glenn en Jackie Verdoorn dat het leven anders moet. Ze verruilen de dijken van Papendrecht voor de bergen van Oostenrijk om te ontsnappen aan de ratrace in Nederland: "Het leven is te kort om deze sprong niet te wagen."

selectietestdag brandweer.png

Op hoogte of geblinddoekt je werk doen: selectietestdag voor nieuwe brandweervrijwilligers

Een hardlooptest, zwemtest, hoogtetest, technische test en een engtetest. Dit moesten de 24 deelnemers van de selectietestdag bij de brandweer afgelopen zaterdag doorstaan bij de Dordtse brandweerkazerne. De kandidaten hopen brandweervrijwilliger te worden in de regio.

archieffotopolitie.png

Vijf oplichters maken met babbeltrucs duizenden euro's buit, politie zoekt de daders

De politie zoekt vijf verdachten die betrokken zijn bij verschillende oplichtingszaken in onze streek. De criminelen slagen er telkens in om hun slachtoffers, vooral bejaarden, geld afhandig te maken: in totaal bijna 20 duizend euro.

IMG_8187.JPG

Deze Dordtse muzikanten sluiten carrière van Lenny Kuhr af: 'Het klikte meteen'

Met het nummer De Troubadour won zij in 1969 het Eurovisiesongfestival. Nu, 57 jaar later, is Lenny Kuhr (76) bezig met haar afscheidstournee die eind mei eindigt. Daarin wordt ze begeleid door de Dordtse muzikanten Freek Dicke en Frans de Berg. En tot blijdschap van Frans en Freek wordt er ook in Dordrecht opgetreden.