Dordrecht, Netherlands

Sjinkie Knegt maakt in Dordrecht langverwachte rentree

Ruim een jaar na zijn ongeluk met een houtkachel, waarbij hij ernstige brandwonden opliep, maakt Sjinkie Knegt zijn rentree op het ijs. Dat bijzondere moment vindt dit weekend plaats op de Sportboulevard Dordrecht.
Petra Scheurwater | 10 februari 2020 14:09 | Aangepast op 10 februari 2020 14:09
Van 14 tot en met 16 februari 2020 wordt de World Cup shorttrack voor de vierde keer georganiseerd in de Optisport Sportboulevard. Nu wereldtopper Sjinkie Knegt daar zijn eerste officële slagen op het ijs weer kan maken, wordt het extra speciaal.


Lang onduidelijk of Knegt ooit zou terugkeren

In het afgelopen jaar was het lang onduidelijk of Sjinkie Knegt ooit zou kunnen terugkeren op topsportniveau. De shorttracker liep in januari 2019 derdegraads brandwonden op bij het aansteken van de houtkachel in zijn huis in het Friese Bantega. De vlammen zetten de kleding van Knegt in brand, waarna een traumahelikopter en ambulance snel ter plekke waren.


Hoelang het herstel van Knegt zou gaan duren was lang onbekend. Hij sprak zelfs de twijfel uit of hij ooit zou terugkeren op het professionele niveau.

Sjinkie Knegt is één van de meest succesvolle shorttrackers van Nederland. Hij is twaalfvoudig Europees kampioen, pakte vier gouden medailles op een WK en is in het bezit van Olympisch zilver en brons.

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...