Dordrecht, Netherlands

Skaten door het schemerdonker in het Weizigtpark

Discolampen en een hele hoop rolschaatsen bepaalden het beeld afgelopen vrijdag en zaterdagavond in het Dordtse Weizigtpark. Het park is recent vernieuwd en dat bracht een drietal betrokken Dordtenaren op een idee: een tweedaags skate-evenement.
Trevyn van Houwelingen | 15 september 2025 13:29 | Aangepast op 15 september 2025 13:29
Het skate-evenement draagt de toepasselijke naam RolleBollen. De organisatoren viel op dat het vernieuwde stadspark nog maar weinig gebruikt werd door bewegende mensen, dus kwamen Ilse, Gabien en Jasper in actie. "De paden zijn nu superglad. Dat is natuurlijk ideaal voor een skate-evenement", zegt organisator Ilse van Driel. "Verder hebben we wat foodtrucks voor eten en drinken, het park leent zich er eigenlijk perfect voor."

Door het park was een route uitgestippeld voor de skaters. Op die route was fietsen dan ook even verboden. Een jonge deelnemer op een step is daar wel bij mee: "Anders was hier om de tien minuten zo'n fatbike langsgezoefd!" Voor de veiligheid waren er ook korte teksten op de asfaltpaden gespoten en was er een EHBO-post.

Omdat het evenement van de namiddag tot de late avond duurde waren er naast de route ook op verschillende punten discolampen geïnstalleerd. Dat zorgde tijdens het invallen van het duister voor een feestelijke sfeer. En een discolamp zonder muziek is als een schoen zonder veters, dus klonk er overal vrolijke discomuziek.

Door een bijdrage uit een subsidiepotje van de provincie Zuid-Holland was het voor bezoekers van het evenement zonder eigen materiaal ook mogelijk om gratis rollerskates te lenen. Zo kon iedereen die dat wilde een rondje meemaken. Als het aan de organisatie ligt is het volgend jaar tijd voor editie twee. "Maar dan moeten we eerst nog wel even wat subsidie weten te krijgen", besluit van Driel.

Bekijk hieronder ook beelden van het evenement.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...