gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Slangen gebruikt voor verkeerstellingen

a62a643639ef4358bc6e124b7b96dd7d

De omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid gaat verkeerstellingen uitvoeren langs de belangrijke doorgaande routes.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De omgevingsdienst wil op deze manier wil inzicht krijgen in de hoeveelheid verkeer, de samenstelling en de gereden snelheid. De info wordt gebruikt in de Regionale Verkeers- en Milieukaart (RVMK) Drechtsteden. Hierin worden zowel de stromen van personenauto’s als vrachtverkeer getoond.

De RVMK worden gebruikt voor alle wettelijk verplichte geluid- en luchtonderzoeken bij ruimtelijke ontwikkelingen en het maken van de wettelijk verplichte EU-geluidsbelastingkaarten. Verder is het een belangrijk instrument voor het maken van verkeersmaatregelen, zoals omleidingsroutes, snelheidsverlaging en het afsluiten van een route voor vrachtverkeer.

Er wordt geteld door middel van zogeheten telslangen die zijn verbonden aan een kastje dat de zaken meet. Wie een beschadigde telslang ziet, kan contact opnemen met 078 – 770 85 85.

Lees ook

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.