Dordrecht, Netherlands

Slechte lucht in Dordrecht door hoge ozon waarden

De luchtkwaliteit in Dordrecht is woensdagmiddag en avond slecht, zo blijkt uit gegevens van het meetstation Bamendaweg. Even na 15.00 overschreed de hoeveelheid ozon in de lucht de grens van 180 μg/m3.
Robert van Loon | 24 juli 2019 16:50 | Aangepast op 24 juli 2019 16:50
De ozon wordt veroorzaakt doordat verontreinigende stoffen worden omgezet in ander stoffen. Dit gebeurt door de felle zon en de hoge temperatuur. Dordtenaren, vooral mensen met al bestaande klachten, kunnen last krijgen aan hun luchtwegen en hart.


De verwachting is dat de hoeveelheid ozon nog zal stijgen. De piek van dinsdag werd om 19.00 uur bereikt en was 179,07 μg/m3.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...