gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sleeking: “4000 woningen in vier jaar moet lukken”

c8db3b6592904677208a42196550d941.jpg

In Dordt zijn in het afgelopen jaar 276 woningen gebouwd volgens jet CBS. Het college van B&W heeft zich als doel gesteld 4000 woningen te bouwen in vier jaar en 10.000 in 10 jaar. Wethouder Piet Sleeking blijft positief en denkt dat te halen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Als je 4000 woningen in 4 jaar wil bouwen, dan moeten er grofweg 1000 woningen per jaar gebouwd worden. Dan lijkt 276 niet veel.


Sleeking erkent nog flink aan de bak te moeten, maar is er van overtuigd dat het gaat lukken om die 4000 te halen. “Ik denk dat we dit jaar richtring de 1000 woningen gaan. De periode loopt tot 2020. Door de maatregelen die nu zijn ingezet en de wil vanuit de markt zijn we zeker in staat zulke grote aantallen te bouwen.”


Eerder waren ontwikkelaars en makelaars al pessimistisch over de aantallen. “Dat pessimisme deel ik niet,” zegt Sleeking. “We zien juist dat ontwikkelaars door die ambitie uitgesproken hebben nu ook locaties en plannen oppakken, ook van locaties die nog niet in openbaarheid zijn gekomen. We denken daardoor dat we na 2020 een nog grotere voorraad hebben om verder door te groeien naar die 10.000 woningen.”

Lees ook

stadsboerderij weizigt.png

Verlies van pasgeboren veulen en moeder valt zwaar: ‘Heeft grote impact’

Het plotselinge overlijden van veulen Storm en moeder Shadow is groot bij Stadsboerderij Weizigt. Tonny Luesken, dierenverzorger bij de boerderij moet slikken als ze erover vertelt. "Je mist opeens twee paardjes die heel geliefd zijn, dus dat heeft een grote impact.”

jan luykenstraat-2026-04-21(2).JPG

Brand uitgebroken op zolder in Papendrecht

In een woonhuis aan de Jan Luykenstraat in Papendrecht kwam dinsdagmiddag rond 15.20 uur rook uit een dak. Het blijkt te gaan om een wasmachine met kortsluiting op de zolder, die in brand was gevlogen. De brandweer was snel ter plaatse om de brand te blussen.

sociale huur ridderkerk.png

Provincie dwingt Ridderkerk om sociale huurwoningen regionaal te verdelen

De ontwikkeling voor een eigen woonverdeelsysteem waarbij alleen sociale huurwoningen in Ridderkerk worden aangeboden, wordt door de provincie een halt toegeroepen. De gemeente Ridderkerk wilde een dergelijk systeem om de kans van inwoners op een sociale huurwoning in de eigen gemeente te vergroten. Maar daar gaat de provincie niet in mee.

dordtse phil.png

Dordrechts Philharmonisch Orkest zamelt geld in voor nieuwe stoelen: ‘Er is geen ander potje’

Al 25 jaar lang zitten de leden van het Dordrechts Philharmonisch Orkest tijdens hun concerten en repetities op harde, plastic stoelen. Daar moet binnenkort verandering in komen. De vereniging is een crowdfundactie begonnen om zeventig nieuwe stoelen te kopen, zodat alle muzikanten in de toekomst comfortabel kunnen zitten tijdens het muziek maken.

AS Media val op jacht

Slachtoffer van jacht getild na val

Op een jacht dat aan de kade van scheepsmaker Oceanco in Zwijndrecht ligt, is dinsdagmiddag iemand gevallen. Ambulancepersoneel kon het slachtoffer niet makkelijk bereiken en daarom werd de brandweer ingezet om de persoon van het schip af te krijgen.

archieffotopolitie.png

Agent gewond na aanrijding, verdachte gepakt door politiehond

Een agent is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt in Hendrik-Ido-Ambacht. De politie kreeg een melding van een verdachte situatie in het dorp. Toen agenten twee auto’s wilden controleren, werd één van de agenten aangereden. Zij raakte daarbij lichtgewond.