gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sleeking: “4000 woningen in vier jaar moet lukken”

c8db3b6592904677208a42196550d941

In Dordt zijn in het afgelopen jaar 276 woningen gebouwd volgens jet CBS. Het college van B&W heeft zich als doel gesteld 4000 woningen te bouwen in vier jaar en 10.000 in 10 jaar. Wethouder Piet Sleeking blijft positief en denkt dat te halen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Als je 4000 woningen in 4 jaar wil bouwen, dan moeten er grofweg 1000 woningen per jaar gebouwd worden. Dan lijkt 276 niet veel.


Sleeking erkent nog flink aan de bak te moeten, maar is er van overtuigd dat het gaat lukken om die 4000 te halen. “Ik denk dat we dit jaar richtring de 1000 woningen gaan. De periode loopt tot 2020. Door de maatregelen die nu zijn ingezet en de wil vanuit de markt zijn we zeker in staat zulke grote aantallen te bouwen.”


Eerder waren ontwikkelaars en makelaars al pessimistisch over de aantallen. “Dat pessimisme deel ik niet,” zegt Sleeking. “We zien juist dat ontwikkelaars door die ambitie uitgesproken hebben nu ook locaties en plannen oppakken, ook van locaties die nog niet in openbaarheid zijn gekomen. We denken daardoor dat we na 2020 een nog grotere voorraad hebben om verder door te groeien naar die 10.000 woningen.”

Lees ook

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

politie 01

Aantal woninginbraken in deze gemeente bijna verdubbeld, minder fraudegevallen

Het aantal woninginbraken in Hendrik-Ido-Ambacht is het afgelopen jaar fors gestegen, zo blijkt uit de Veiligheidsrapportage van die gemeente. Ook het aantal diefstallen bij bedrijven en instanties steeg, net als het aantal fietsen dat is gestolen. Wel is er een daling zichtbaar in meldingen over fraudegevallen.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."