Als je 4000 woningen in 4 jaar wil bouwen, dan moeten er grofweg 1000 woningen per jaar gebouwd worden. Dan lijkt 276 niet veel.
Sleeking erkent nog flink aan de bak te moeten, maar is er van overtuigd dat het gaat lukken om die 4000 te halen. “Ik denk dat we dit jaar richtring de 1000 woningen gaan. De periode loopt tot 2020. Door de maatregelen die nu zijn ingezet en de wil vanuit de markt zijn we zeker in staat zulke grote aantallen te bouwen.”
Eerder waren ontwikkelaars en makelaars al pessimistisch over de aantallen. “Dat pessimisme deel ik niet,” zegt Sleeking. “We zien juist dat ontwikkelaars door die ambitie uitgesproken hebben nu ook locaties en plannen oppakken, ook van locaties die nog niet in openbaarheid zijn gekomen. We denken daardoor dat we na 2020 een nog grotere voorraad hebben om verder door te groeien naar die 10.000 woningen.”