gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sleeking: “4000 woningen in vier jaar moet lukken”

c8db3b6592904677208a42196550d941.jpg

In Dordt zijn in het afgelopen jaar 276 woningen gebouwd volgens jet CBS. Het college van B&W heeft zich als doel gesteld 4000 woningen te bouwen in vier jaar en 10.000 in 10 jaar. Wethouder Piet Sleeking blijft positief en denkt dat te halen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Als je 4000 woningen in 4 jaar wil bouwen, dan moeten er grofweg 1000 woningen per jaar gebouwd worden. Dan lijkt 276 niet veel.


Sleeking erkent nog flink aan de bak te moeten, maar is er van overtuigd dat het gaat lukken om die 4000 te halen. “Ik denk dat we dit jaar richtring de 1000 woningen gaan. De periode loopt tot 2020. Door de maatregelen die nu zijn ingezet en de wil vanuit de markt zijn we zeker in staat zulke grote aantallen te bouwen.”


Eerder waren ontwikkelaars en makelaars al pessimistisch over de aantallen. “Dat pessimisme deel ik niet,” zegt Sleeking. “We zien juist dat ontwikkelaars door die ambitie uitgesproken hebben nu ook locaties en plannen oppakken, ook van locaties die nog niet in openbaarheid zijn gekomen. We denken daardoor dat we na 2020 een nog grotere voorraad hebben om verder door te groeien naar die 10.000 woningen.”

Lees ook

FOTO WEBSITE_2.png

Papendrechtse coalitie steeds dichterbij: PVV, VVD en OP zijn beoogd gemeentebestuur

Ruim anderhalve maand na de verkiezingen heeft Papendrecht zicht op een coalitie. Informateur Koen Becking heeft zijn advies voor het vormen van het gemeentebestuur gedeeld. Hij ziet een coalitie tussen de PVV, VVD en OP als meest realistische optie.

rijnmondkimholland.jpg

Papendrechter (39) krijgt tbs voor bedreigen porno-actrice en doodsteken hond

Danny de B. uit Papendrecht is veroordeeld tot tbs met voorwaarden en een celstraf van 179 dagen. De rechtbank vindt alle feiten waarvan hij werd verdacht bewezen. De 39-jarige De B. dreigde onder meer om een vrouw af te slachten. Ook mishandelde hij de hond van zijn partner zo heftig dat het dier overleed.

stillkogelgat.png

Kogelgat in raam van appartement

In een raam van een appartement in Sliedrecht is eerder deze week een kogelgat aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Geulstraat.

Glas in Loodramen.png

'Er was eens': Nieuwe Gildenramen voor de Grote Kerk

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De tweede aflevering is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op RTV Dordrecht, ditmaal gaat het over nieuwe Gildenramen die in 2006 in de Grote Kerk werden geplaatst.

albertschweitzerfotolucht.jpg

Nieuwe Dordts ziekenhuis mogelijk op plek waar 720 woningen gepland staan

Het nieuwe ziekenhuis van het Albert Schweitzer in Dordrecht moet pal naast het huidige gebouw komen. Dat concludeert het stadsbestuur na onderzoek. Als er daadwerkelijk een nieuw ziekenhuis komt, gaat er op die plek een streep door de 720 woningen die gepland stonden.

benzakourviarijnmond.jpg

Schrijver Mohammed Benzakour bevrijdt vogels op Bali: 'Pervers om ze in kooi op te sluiten'

Mohammed Benzakour kan het niet aanzien: vogels die hun hele leven wegkwijnen in een kooitje. Nadat de Zwijndrechtse schrijver bevriend is geraakt met een winterkoninkje, is er geen houden meer aan en belandt hij als vogelbevrijder in Indonesië.