gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sleeking: “4000 woningen in vier jaar moet lukken”

c8db3b6592904677208a42196550d941

In Dordt zijn in het afgelopen jaar 276 woningen gebouwd volgens jet CBS. Het college van B&W heeft zich als doel gesteld 4000 woningen te bouwen in vier jaar en 10.000 in 10 jaar. Wethouder Piet Sleeking blijft positief en denkt dat te halen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Als je 4000 woningen in 4 jaar wil bouwen, dan moeten er grofweg 1000 woningen per jaar gebouwd worden. Dan lijkt 276 niet veel.


Sleeking erkent nog flink aan de bak te moeten, maar is er van overtuigd dat het gaat lukken om die 4000 te halen. “Ik denk dat we dit jaar richtring de 1000 woningen gaan. De periode loopt tot 2020. Door de maatregelen die nu zijn ingezet en de wil vanuit de markt zijn we zeker in staat zulke grote aantallen te bouwen.”


Eerder waren ontwikkelaars en makelaars al pessimistisch over de aantallen. “Dat pessimisme deel ik niet,” zegt Sleeking. “We zien juist dat ontwikkelaars door die ambitie uitgesproken hebben nu ook locaties en plannen oppakken, ook van locaties die nog niet in openbaarheid zijn gekomen. We denken daardoor dat we na 2020 een nog grotere voorraad hebben om verder door te groeien naar die 10.000 woningen.”

Lees ook

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.