gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sliedrechtse begraafplaats raakt vol, na 2036 geen plek meer

65069ebf12c931c6f556549dfda9f34a

Als de gemeente Sliedrecht niet snel handelt, zal de begraafplaats vanaf 2036 geen plek meer hebben, blijkt uit onderzoek van het college. Dat terwijl de meeste inwoners van Sliedrecht ervoor kiezen om begraven te worden na overlijden.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
De gemeente heeft al eerder uitbreidingen uitgevoerd, maar door de geplande woningbouw in Sliedrecht-Noord zal de begraafplaats een jaar eerder vol zitten dan eerst verwacht. 

Over tien jaar tekorten 
In het onderzoek voorspelde de gemeente de begraafcapaciteit tot en met 2050. Gebaseerd op cijfers van het CBS verwacht de gemeente dat Sliedrecht dan 27540 inwoners zal hebben, een flinke groei. Daar komt bij dat 56 procent van Sliedrechters begraven wil worden, kijkend naar cijfers van andere jaren. Dit zou uitkomen op 1468 begrafenissen tussen nu en 2050. 

Er komen de aankomende jaren 452 graven opnieuw vrij door het wegvallen van rechten. Daarnaast verwacht de gemeente dat er per jaar ongeveer 60 graven vrijkomen. Met deze aantallen zit de begraafplaats in 2037 al vol. 

Maar, hier komt nog een schepje bovenop. In het onderzoek schetst de gemeente ook een tweede scenario, waarin de verwachte inwonersgroei na de woningbouw in Sliedrecht-Noord ook wordt meegerekend. Dan groeit het inwonersaantal tot 2050 tot maar liefst 32890 mensen, waardoor er 200 graven meer nodig zijn. In dit scenario, wat naar verwachting realistischer is, komt de begraafplaats in 2036 al in de problemen. 

Oplossingen 
De gemeente is al vanaf 2020 bezig met het uitbreiden van de begraafplaats. Op vier plekken op het terrein zijn nieuwe graven aangelegd, opgehoogd en is er nieuwe beplanting aangelegd.

Van drie mogelijke locaties zag de gemeente toen toch af. Uit onderzoek van destijds bleek dat uitbreidingen aan de noordkant 330 nieuwe graven kunnen opleveren. De gemeente koos er toen voor om deze werkzaamheden niet uit te voeren. Er moet veel aan de locatie gebeuren, en de kosten van de werkzaamheden zouden kunnen oplopen tot 4,5 miljoen euro. 

De situatie voor de begraafplaats is nu nijpender dan vijf jaar geleden, dus de kans is groot dat de noordkant opnieuw overwogen wordt voor uitbreidingen. Voor nu is het nog niet duidelijk welke stappen de gemeente gaat zetten om meer plek te creëren voor nieuwe graven.  

Lees meer over:

Lees ook

fatbike1

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.