gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Slimmer gebruik IC-bedden

Het ziekenhuis in Dordrecht gaat intensive care-patiënten mogelijk doorverwijzen naar ziekenhuizen in Gorinchem of Rotterdam. Daarvan is sprake bij drukte. De bedden in Dordrecht zijn namelijk in principe bedoeld voor de meest intensieve vorm van intensive care.

Peter Tromp |  | Aangepast op

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis gaat samen met negen andere ziekenhuizen in de regio Rijnmond de intensieve zorg anders indelen. Patiënten worden voortaan zo optimaal mogelijk verdeeld over het aantal beschikbare bedden. Intensive care is opgedeeld in drie zorgniveaus. Een hoger niveau betekent meer zorg en is duurder.


De intensive care-afdeling in Dordrecht is bedoeld voor het hoogste niveau. "Dordrecht blijft intensive care-patiënten van alle niveaus behandelen", zegt Frank van den Elsen van het Dordtse Albert Schweitzerziekenhuis, "Maar als bij drukte bijna alle bedden bezet zijn, gaan we de lagere zorgniveaus doorsturen." Het ziekenhuis in Dordrecht heeft zestien intensive care-bedden.


De ziekenhuizen verwachten dat voortaan operaties minder vaak uitgesteld hoeven te worden, vanwege het niet beschikbaar zijn van het juiste zorgbed.

De regio Rijnmond is opgedeeld in drie deelregio's. in alle regio's zijn bedden voor alledrie de niveaus. De samenwerking is uniek voor Nederland.

Foto Frederike Slieker

IC-arts Michael Frank bij een patiënt op zijn afdeling




Lees ook

foto website veiligheidsoefening

Let op: bij station Dordrecht staat het woensdag vol met hulpdiensten en hoor je knallen

Voor wie woensdag ineens heel veel hulpdiensten zie bij station Dordrecht, geen paniek. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat van 11.00 uur tot 14.00 uur een veiligheidsoefening doen. Tijdens de oefening trainen de betrokken organisaties hun samenwerking bij heftige incidenten.

foto blaauwweg

Zonnescherm hangt los en bungelt aan balkon van achtste verdieping

Op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Blaauwweg in Dordrecht hing maandagmiddag een zonnescherm los. Brandweer en politie kwamen ter plekke, maar konden weinig betekenen.

Webfoto mogelijkheid

Onbegrip over werkzaamheden N214, toch valt extra vertraging tot nu toe mee

Naast de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug, zijn ook de werkzaamheden aan de iets verderop gelegen N214 in volle gang. In verschillende fases worden daar de wegen en fietspaden veiliger en beter gemaakt. Gevreesd werd voor enorme hinder, maar in de eerste fase valt dat vooralsnog relatief mee, ziet de provincie Zuid-Holland.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

n3

Let op: N3 twee avonden en nachten dicht

Rijkswaterstaat werkt donderdag- en vrijdagavond aan de N3. Zowel aan de Papendrechtse als aan de Dordtse kant zijn delen van de weg daarom afgesloten.