gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Slot op Biesbosch

Raadsleden hebben nog veel vragen, maar betaald parkeren in de Hollandse Biesbosch lijkt dichterbij dan ooit. Het Parkschap gaf vanavond toelichting op het plan tijdens een commissievergadering in het Stadskantoor.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Parkschap Nationaal Park De Biesbosch wil een deel van de Baanhoekweg overnemen van de gemeente en daar betaald parkeren invoeren. Dat zou netto 75.000 euro per jaar opleveren. De weg wordt afgesloten met een slagboom. Bezitters van boten en jachten moeten een vaantje kopen. Het plan is niet nieuw. Het Parkschap probeert al enkele jaren de voormalige Merwelanden af te sluiten om geld te kunnen verdienen aan bezoekers. 
Raadsleden zijn kritisch. Waarom moeten alleen automobilisten betalen en niet de fietsers en voetgangers? En heeft het Parkschap de inkomsten wel nodig, terwijl ze nog bijna zeven ton in reserve heeft? Toch lijken de meeste deelnemers aan de commissievergadering niet negatief tegenover invoering te staan.
Betaald parkeren lijkt alleen in Dordrecht ingevoerd te worden. Het Brabantse deel ziet niets in het plan. Volgens het Parkschap zal het aantal bezoekers niet afnemen. 
Een besluit is nog niet genomen. 




Lees ook

moerdijkbrug

Werkzaamheden aan Moerdijkbrug , verkeer moet rekening houden met vertraging

Verkeer op de A16 moet de komende tijd al rekening houden met vertraging vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug, maar deze en volgende week wordt dat mogelijk nog iets erger. Vanaf dinsdagavond werkt Rijkswaterstaat namelijk aan de Moerdijkbrug. In de richting van Rotterdam tot de aansluiting met de N3 is één rijstrook afgesloten.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.