gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Slot op Biesbosch

Raadsleden hebben nog veel vragen, maar betaald parkeren in de Hollandse Biesbosch lijkt dichterbij dan ooit. Het Parkschap gaf vanavond toelichting op het plan tijdens een commissievergadering in het Stadskantoor.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Parkschap Nationaal Park De Biesbosch wil een deel van de Baanhoekweg overnemen van de gemeente en daar betaald parkeren invoeren. Dat zou netto 75.000 euro per jaar opleveren. De weg wordt afgesloten met een slagboom. Bezitters van boten en jachten moeten een vaantje kopen. Het plan is niet nieuw. Het Parkschap probeert al enkele jaren de voormalige Merwelanden af te sluiten om geld te kunnen verdienen aan bezoekers. 
Raadsleden zijn kritisch. Waarom moeten alleen automobilisten betalen en niet de fietsers en voetgangers? En heeft het Parkschap de inkomsten wel nodig, terwijl ze nog bijna zeven ton in reserve heeft? Toch lijken de meeste deelnemers aan de commissievergadering niet negatief tegenover invoering te staan.
Betaald parkeren lijkt alleen in Dordrecht ingevoerd te worden. Het Brabantse deel ziet niets in het plan. Volgens het Parkschap zal het aantal bezoekers niet afnemen. 
Een besluit is nog niet genomen. 




Lees ook

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.