gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Slot op Biesbosch

Raadsleden hebben nog veel vragen, maar betaald parkeren in de Hollandse Biesbosch lijkt dichterbij dan ooit. Het Parkschap gaf vanavond toelichting op het plan tijdens een commissievergadering in het Stadskantoor.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Parkschap Nationaal Park De Biesbosch wil een deel van de Baanhoekweg overnemen van de gemeente en daar betaald parkeren invoeren. Dat zou netto 75.000 euro per jaar opleveren. De weg wordt afgesloten met een slagboom. Bezitters van boten en jachten moeten een vaantje kopen. Het plan is niet nieuw. Het Parkschap probeert al enkele jaren de voormalige Merwelanden af te sluiten om geld te kunnen verdienen aan bezoekers. 
Raadsleden zijn kritisch. Waarom moeten alleen automobilisten betalen en niet de fietsers en voetgangers? En heeft het Parkschap de inkomsten wel nodig, terwijl ze nog bijna zeven ton in reserve heeft? Toch lijken de meeste deelnemers aan de commissievergadering niet negatief tegenover invoering te staan.
Betaald parkeren lijkt alleen in Dordrecht ingevoerd te worden. Het Brabantse deel ziet niets in het plan. Volgens het Parkschap zal het aantal bezoekers niet afnemen. 
Een besluit is nog niet genomen. 




Lees ook

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.