gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sloten in Alblasserwaard worden massaal uitgebaggerd: 'Anders krijgen we natte voeten'

7a84e0eadb494701b83ff649b7a93ae0

Deze herfst is het weer zo ver: er wordt maar liefst 90 duizend vierkante meter bagger uit de sloten van de Alblasserwaard gezogen. Dat gebeurt maar eens in de 15 jaar. Doet het waterschap dit niet, dan krijgt de hele streek natte voeten.

Rijnmond |  | Aangepast op
De Alblasserwaard staat bekend om de prachtige sloten die door de streek lopen. Ze vangen het regenwater op en voeren het af. Maar als deze sloten niet eens in de 15 jaar worden uitgebaggerd, dan heeft de regio een flink probleem. Het hele gebied zou drassig worden en uiteindelijk kunnen kelders overstromen.

De meeste bagger wordt aan de kant van de sloot gezet. Maar dat lukt niet bij alle sloten. Daarom zijn er vier weilanden in de Alblasserdam omgevormd tot depot. De weilanden worden uitgegraven en vervolgens gevuld met de bagger uit de sloten.

Er wordt daarvoor gebruik gemaakt van een zogeheten cutterzuiger. Projectleider Jasper van Gestel: “Dit is een boot die de bagger opzuigt. Vervolgens wordt de bagger met pijpleidingen getransporteerd naar de depots, waar het vocht zal verdampen en de grond achterblijft. Na twee jaar kan de grond weer gebruikt worden.”

Door de cutterzuiger hoeft het waterschap niet met vrachtwagens te rijden om de bagger in het depot te storten. Zo hebben de bewoners zo min mogelijk last van de werkzaamheden. Het baggeren gaat door tot in maart volgend jaar.

Waterschap Rivierenland legt weilanddepots aan in Bleskensgraaf, Oud-Alblas en Nieuw-Lekkerland. "Dit geeft geen overlast en je gaat het ook niet ruiken." En het belangrijkste natuurlijk: de voeten blijven droog.

Lees meer over:

|

Lees ook

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.