gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sluiting Thureborgh kostte banen

De sluiting van zorgcentrum Thureborgh kost twee vaste medewerkers hun baan. In totaal hebben 40 mensen te maken gekregen met een sociaal plan. De meesten hebben ander werk gekregen. Een aantal is zelf vertrokken. Tijdelijke contracten zijn niet verlengd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Stichting Het Spectrum sloot een jaar geleden zorgcentrum Thureborgh aan de Mauritsweg. Het pand was verouderd en niet geschikt voor de huidige manier van ouderenzorg. De bewoners zijn verhuisd naar andere vestigingen van Het Spectrum. Veel medewerkers ook. Een deel daarvan is eerst omgeschoold. Voor twee mensen heeft de zorgorganisatie geen plek. Zij worden ontslagen. Een aantal vaste krachten heeft zelf ontslag genomen, maar Het Spectrum zegt niet te weten hoeveel. Ook het aantal mensen dat op straat staat, omdat hun tijdelijke contract niet is verlengd, heeft Het Spectrum niet paraat. De reden daarvoor is dat er binnen het volledige personeelsbestand van de zorginstelling is gekeken wie er het veld moest ruimen. Dus niet alleen bij Thureborgh, maar ook bij De Sterrenlanden, Vreedonk en De Prinsemarij. Ook zijn er mensen vertrokken zonder dat dat te maken had met de sluiting.

Het Spectrum noemt de herstructurering goed verlopen zonder dat dat veel banen heeft gekost.


Zorgcentrum Thureborgh is inmiddels verkocht. De kamers worden nu verhuurd aan studenten en jiongeren.

Lees ook

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.