gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sluiting Thureborgh kostte banen

De sluiting van zorgcentrum Thureborgh kost twee vaste medewerkers hun baan. In totaal hebben 40 mensen te maken gekregen met een sociaal plan. De meesten hebben ander werk gekregen. Een aantal is zelf vertrokken. Tijdelijke contracten zijn niet verlengd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Stichting Het Spectrum sloot een jaar geleden zorgcentrum Thureborgh aan de Mauritsweg. Het pand was verouderd en niet geschikt voor de huidige manier van ouderenzorg. De bewoners zijn verhuisd naar andere vestigingen van Het Spectrum. Veel medewerkers ook. Een deel daarvan is eerst omgeschoold. Voor twee mensen heeft de zorgorganisatie geen plek. Zij worden ontslagen. Een aantal vaste krachten heeft zelf ontslag genomen, maar Het Spectrum zegt niet te weten hoeveel. Ook het aantal mensen dat op straat staat, omdat hun tijdelijke contract niet is verlengd, heeft Het Spectrum niet paraat. De reden daarvoor is dat er binnen het volledige personeelsbestand van de zorginstelling is gekeken wie er het veld moest ruimen. Dus niet alleen bij Thureborgh, maar ook bij De Sterrenlanden, Vreedonk en De Prinsemarij. Ook zijn er mensen vertrokken zonder dat dat te maken had met de sluiting.

Het Spectrum noemt de herstructurering goed verlopen zonder dat dat veel banen heeft gekost.


Zorgcentrum Thureborgh is inmiddels verkocht. De kamers worden nu verhuurd aan studenten en jiongeren.

Lees ook

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.