gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sociale werkvoorzieningen in de schijnwerpers in Het Hof

6a0bcdcabd12c94cdd2560b77624fa0f

In het Hof van Nederland is 28 en 29 september een historische film over Dienst Sociale Werkvoorziening te zien. Na de Tweede Wereldoorlog is het aantal werklozen met een beperking sterk gestegen. Om hen aan werk te helpen werden de voorlopers van zorgboerderijen en sociale werkplaatsen opgericht.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Ook in onze stad werd in 1952 een werkplaats opgericht bij Stichting Hulp door Arbeid. De werkplaats bood in het begin werk aan een klein aantal medewerkers. De initiatiefnemer en directeur was Dirk Jongeneel die meer dan 30 jaar van groot belang was voor de sociale werkplaatsen in de Drechtsteden.


Op beelden uit 1966 worden op de locatie in de Edisonstraat werkzaamheden verricht voor onder andere Lips, EMF, de Victoria-fabriek en Johan de Witt. Op 30 juli 1970 werd het nieuwe complex aan de Kamerlingh Onnesweg geopend door Prinses Beatrix. Sinds 1990 gaat deze organisatie verder onder de naam Drechtwerk.

Lees ook

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.