Dordrecht, Netherlands

Sociale werkvoorzieningen in de schijnwerpers in Het Hof

In het Hof van Nederland is 28 en 29 september een historische film over Dienst Sociale Werkvoorziening te zien. Na de Tweede Wereldoorlog is het aantal werklozen met een beperking sterk gestegen. Om hen aan werk te helpen werden de voorlopers van zorgboerderijen en sociale werkplaatsen opgericht.
Maud Kannekens | 18 september 2019 12:17 | Aangepast op 18 september 2019 12:17
Ook in onze stad werd in 1952 een werkplaats opgericht bij Stichting Hulp door Arbeid. De werkplaats bood in het begin werk aan een klein aantal medewerkers. De initiatiefnemer en directeur was Dirk Jongeneel die meer dan 30 jaar van groot belang was voor de sociale werkplaatsen in de Drechtsteden.


Op beelden uit 1966 worden op de locatie in de Edisonstraat werkzaamheden verricht voor onder andere Lips, EMF, de Victoria-fabriek en Johan de Witt. Op 30 juli 1970 werd het nieuwe complex aan de Kamerlingh Onnesweg geopend door Prinses Beatrix. Sinds 1990 gaat deze organisatie verder onder de naam Drechtwerk.

Lees ook

Sliedrechts college mag aanblijven ondanks kritiek na rapport over raadhuis

Het rapport over het oude raadhuis in Sliedrecht kost niet het hele college de kop. Het gemeentebest...

WK darts in aantocht: Wesley en Jamai willen knallen in Londen

Met twee darters is onze regio goed vertegenwoordigd op het WK, dat donderdag van start gaat in Lond...

John uit Zwijndrecht opnieuw veroordeeld voor racistische projecties Erasmusbrug: ‘Uitingen van blanke superioriteit’

Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen veroordeeld voor racistische projecties op de Rotterda...

Papendrechtse regenboogpad opnieuw vernield, dit keer door brand

Het regenboogpad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw doelwit geworden van vandalisme. In de nac...

Krispijnseweg aanpassen na dodelijk ongeluk? College kijkt eerst naar politie

Het Dordtse stadsbestuur overweegt een ingreep op de Krispijnseweg, maar wacht eerst het politierapp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...