gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sociale werkvoorzieningen in de schijnwerpers in Het Hof

6a0bcdcabd12c94cdd2560b77624fa0f

In het Hof van Nederland is 28 en 29 september een historische film over Dienst Sociale Werkvoorziening te zien. Na de Tweede Wereldoorlog is het aantal werklozen met een beperking sterk gestegen. Om hen aan werk te helpen werden de voorlopers van zorgboerderijen en sociale werkplaatsen opgericht.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Ook in onze stad werd in 1952 een werkplaats opgericht bij Stichting Hulp door Arbeid. De werkplaats bood in het begin werk aan een klein aantal medewerkers. De initiatiefnemer en directeur was Dirk Jongeneel die meer dan 30 jaar van groot belang was voor de sociale werkplaatsen in de Drechtsteden.


Op beelden uit 1966 worden op de locatie in de Edisonstraat werkzaamheden verricht voor onder andere Lips, EMF, de Victoria-fabriek en Johan de Witt. Op 30 juli 1970 werd het nieuwe complex aan de Kamerlingh Onnesweg geopend door Prinses Beatrix. Sinds 1990 gaat deze organisatie verder onder de naam Drechtwerk.

Lees ook

Foto website 2

Sloopauto’s en bierkratten in je tuin: vrienden verrassen stel op trouwdag

Een niet alledaags gezicht voor de woning van Lou en Wil aan de Plantageweg in Alblasserdam. Het stel trouwt deze donderdag en alle voorbijgangers zullen dat weten ook: de voortuin van het liefdeskoppel staat vol met sloopauto’s, verkeersborden en bierkratten.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_05_19_03.Still001

Lucinda Brand kondigt afscheid als wielrenner aan, al verlaat ze de sport niet

Lucinda Brand gaat in 2028 met wielerpensioen. Dat maakte de 37-jarige Dordtse dinsdag bekend. Het Duitse Canyon-Sram wordt haar laatste wegteam, waar ze daarna onderdeel van de technische staf wordt.