gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sociale werkvoorzieningen in de schijnwerpers in Het Hof

6a0bcdcabd12c94cdd2560b77624fa0f

In het Hof van Nederland is 28 en 29 september een historische film over Dienst Sociale Werkvoorziening te zien. Na de Tweede Wereldoorlog is het aantal werklozen met een beperking sterk gestegen. Om hen aan werk te helpen werden de voorlopers van zorgboerderijen en sociale werkplaatsen opgericht.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Ook in onze stad werd in 1952 een werkplaats opgericht bij Stichting Hulp door Arbeid. De werkplaats bood in het begin werk aan een klein aantal medewerkers. De initiatiefnemer en directeur was Dirk Jongeneel die meer dan 30 jaar van groot belang was voor de sociale werkplaatsen in de Drechtsteden.


Op beelden uit 1966 worden op de locatie in de Edisonstraat werkzaamheden verricht voor onder andere Lips, EMF, de Victoria-fabriek en Johan de Witt. Op 30 juli 1970 werd het nieuwe complex aan de Kamerlingh Onnesweg geopend door Prinses Beatrix. Sinds 1990 gaat deze organisatie verder onder de naam Drechtwerk.

Lees ook

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.