Dordrecht, Netherlands

SP vertrekt bij thema-bijeenkomst gemeenteraad

De raadsfractie van de Socialistische Partij heeft aan het begin van een besloten thema-avond voor de hele raad over regionale samenwerking een verklaring voorgelezen en daarna de bijeenkomst verlaten.In de verklaring staat dat de SP het niet eens is met de besloten aard van de vergadering én met de deelname van bureau Berenschot, dat een rapport voor B&W gaat opstellen.
Gert van der Steen | 9 november 2017 11:04 | Aangepast op 9 november 2017 11:04
Alle thema-bijeenkomsten, elf stuks, in de tijd dat deze raad er nu zit waren openbaar. Daarop waren twee uitzonderingen, waarvoor goede redenen werden aangegeven. Hier was dit volgens de SP niet het geval. Over de gesprekken tijdens deze avond mag niet met de buitenwereld worden gesproken.

Een tweede bezwaar van de fractie is de aanwezigheid van bureau Berenschot. Dat doet in opdracht van het college van B&W onderzoek naar de efficiëntie van de samenwerking in de regio. De oorspronkelijke opzet van de avond was een politieke discussie tussen de raadsleden.

De SP zegt niet te willen meewerken aan het tot stand komen van een rapport van Berenschot met door B&W gewenste uitkomsten, die naar hun vermoeden een fusie tot Drechtstad zou bepleiten.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

Nooit te oud om te bewegen: Oldstars korfbal brengt 55-plussers samen

Het is een drukte van belang elke dinsdag-en woensdagochtend in de gymzaal van CKC Kinderdijk. Tijde...

Ruim 5.300 kerstbomen ingezameld in Dordrecht: 'Een mooie hoeveelheid’

Inwoners van Dordrecht hebben de afgelopen weken 5.371 kerstbomen ingeleverd. Dat zijn er iets minde...

Leeg uitvak bij volgend thuisduel FC Dordrecht: 'Gezamenlijk statement'

Fans van FC Den Bosch boycotten het duel bij FC Dordrecht volgende week. De supporterscollectieven v...

Gemeente wil verzakte buurten 35 centimeter verhogen

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht wil de buurten Amandel-, Bramen- en Dadelgaarde onder handen nemen i...

Treinverkeer tijd ontregeld van en naar Breda, bus was alternatief

Er was dinsdagochtend vanaf 06.30 uur geen treinverkeer van en naar Breda mogelijk door een systeems...

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...