gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

SP vertrekt bij thema-bijeenkomst gemeenteraad

De raadsfractie van de Socialistische Partij heeft aan het begin van een besloten thema-avond voor de hele raad over regionale samenwerking een verklaring voorgelezen en daarna de bijeenkomst verlaten.In de verklaring staat dat de SP het niet eens is met de besloten aard van de vergadering én met de deelname van bureau Berenschot, dat een rapport voor B&W gaat opstellen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Alle thema-bijeenkomsten, elf stuks, in de tijd dat deze raad er nu zit waren openbaar. Daarop waren twee uitzonderingen, waarvoor goede redenen werden aangegeven. Hier was dit volgens de SP niet het geval. Over de gesprekken tijdens deze avond mag niet met de buitenwereld worden gesproken.

Een tweede bezwaar van de fractie is de aanwezigheid van bureau Berenschot. Dat doet in opdracht van het college van B&W onderzoek naar de efficiëntie van de samenwerking in de regio. De oorspronkelijke opzet van de avond was een politieke discussie tussen de raadsleden.

De SP zegt niet te willen meewerken aan het tot stand komen van een rapport van Berenschot met door B&W gewenste uitkomsten, die naar hun vermoeden een fusie tot Drechtstad zou bepleiten.

Lees ook

rja1988-lingerie-2439134

Vijf sekswerkers gevonden bij controle op illegale prostitutie

Een burgerlijk interventieteam heeft tijdens een regionale controle in Sliedrecht op twee adressen illegale prostitutie vastgesteld. De controle was eind juli na meldingen van inwoners en samenwerkingspartners.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.