Dordrecht, Netherlands

SP vertrekt bij thema-bijeenkomst gemeenteraad

De raadsfractie van de Socialistische Partij heeft aan het begin van een besloten thema-avond voor de hele raad over regionale samenwerking een verklaring voorgelezen en daarna de bijeenkomst verlaten.In de verklaring staat dat de SP het niet eens is met de besloten aard van de vergadering én met de deelname van bureau Berenschot, dat een rapport voor B&W gaat opstellen.
Gert van der Steen | 9 november 2017 11:04 | Aangepast op 9 november 2017 11:04
Alle thema-bijeenkomsten, elf stuks, in de tijd dat deze raad er nu zit waren openbaar. Daarop waren twee uitzonderingen, waarvoor goede redenen werden aangegeven. Hier was dit volgens de SP niet het geval. Over de gesprekken tijdens deze avond mag niet met de buitenwereld worden gesproken.

Een tweede bezwaar van de fractie is de aanwezigheid van bureau Berenschot. Dat doet in opdracht van het college van B&W onderzoek naar de efficiëntie van de samenwerking in de regio. De oorspronkelijke opzet van de avond was een politieke discussie tussen de raadsleden.

De SP zegt niet te willen meewerken aan het tot stand komen van een rapport van Berenschot met door B&W gewenste uitkomsten, die naar hun vermoeden een fusie tot Drechtstad zou bepleiten.

Lees ook

Vuurwapen blijkt nep: jongen bedreigd met balletjespistool

De drie jongens die worden verdacht van het bedreigen van een jongen in Zwijndrecht hadden geen echt...

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...