gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

SP vertrekt bij thema-bijeenkomst gemeenteraad

De raadsfractie van de Socialistische Partij heeft aan het begin van een besloten thema-avond voor de hele raad over regionale samenwerking een verklaring voorgelezen en daarna de bijeenkomst verlaten.In de verklaring staat dat de SP het niet eens is met de besloten aard van de vergadering én met de deelname van bureau Berenschot, dat een rapport voor B&W gaat opstellen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Alle thema-bijeenkomsten, elf stuks, in de tijd dat deze raad er nu zit waren openbaar. Daarop waren twee uitzonderingen, waarvoor goede redenen werden aangegeven. Hier was dit volgens de SP niet het geval. Over de gesprekken tijdens deze avond mag niet met de buitenwereld worden gesproken.

Een tweede bezwaar van de fractie is de aanwezigheid van bureau Berenschot. Dat doet in opdracht van het college van B&W onderzoek naar de efficiëntie van de samenwerking in de regio. De oorspronkelijke opzet van de avond was een politieke discussie tussen de raadsleden.

De SP zegt niet te willen meewerken aan het tot stand komen van een rapport van Berenschot met door B&W gewenste uitkomsten, die naar hun vermoeden een fusie tot Drechtstad zou bepleiten.

Lees ook

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.