gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

SP vertrekt bij thema-bijeenkomst gemeenteraad

De raadsfractie van de Socialistische Partij heeft aan het begin van een besloten thema-avond voor de hele raad over regionale samenwerking een verklaring voorgelezen en daarna de bijeenkomst verlaten.In de verklaring staat dat de SP het niet eens is met de besloten aard van de vergadering én met de deelname van bureau Berenschot, dat een rapport voor B&W gaat opstellen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Alle thema-bijeenkomsten, elf stuks, in de tijd dat deze raad er nu zit waren openbaar. Daarop waren twee uitzonderingen, waarvoor goede redenen werden aangegeven. Hier was dit volgens de SP niet het geval. Over de gesprekken tijdens deze avond mag niet met de buitenwereld worden gesproken.

Een tweede bezwaar van de fractie is de aanwezigheid van bureau Berenschot. Dat doet in opdracht van het college van B&W onderzoek naar de efficiëntie van de samenwerking in de regio. De oorspronkelijke opzet van de avond was een politieke discussie tussen de raadsleden.

De SP zegt niet te willen meewerken aan het tot stand komen van een rapport van Berenschot met door B&W gewenste uitkomsten, die naar hun vermoeden een fusie tot Drechtstad zou bepleiten.

Lees ook

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

Ongeluk N3 Laan van Europa geblurd

Twee auto’s botsen op N3, kinderen gecontroleerd door ambulancepersoneel

Op de kruising tussen de N3 en de Laan van Europa zijn woensdagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. In beide auto’s waren kinderen aanwezig. De inzittenden van de voertuigen zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel, niemand hoefde naar het ziekenhuis.

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Noordtunnel foto

Vanaf deze datum gaat de Noordtunnel (A15) voor ruim zes weken in beide richtingen dicht

De Noordtunnel (A15) gaat komend jaar voor ruim zes weken in beide richtingen dicht vanwege renovatiewerkzaamheden. Eerst is de buis richting Hendrik-Ido-Ambacht aan de beurt, daarna volgt de weg richting Papendrecht.