Dordrecht, Netherlands

Speciaal beleid voor ondernemers tegen ‘wildgroei’ reclame-uitingen

Het College heeft de afgelopen tijd gewerkt aan een reclamebeleid voor ondernemers in de binnenstad. Het idee is dat zij een vergunning voor een reclame-uiting moeten aanvragen om wildgroei van reclame-uitingen te voorkomen.
Corrado Francke | 16 april 2020 16:58 | Aangepast op 16 april 2020 16:58
Het gaat volgens wethouder Sleeking om ongeveer zestig gevallen per jaar. “Met een vergunningplicht willen wij toetsen of reclames al dan niet passen binnen ons historisch stadsbeeld. Wij willen handhaving aan het einde zien te voorkomen, maar aan het begin duidelijk maken wat wel of niet kan.”

Het idee gaat volgens Rolin den Heijer (VVD) in tegen ‘onze liberale principes en hoe wij denken om te gaan met ondernemers’. Ook de ChristenUnie/SGP is kritisch. “Reclame suggereert doorgaans dat je leven beter wordt door aanschaf van producten of diensten, maar ook die reclames kunnen aanzetten tot overspel of die vrouwen inzetten tot lustobject”, vindt fractievoorzitter Joost Veldman.

Wethouder Sleeking geeft aan respect te hebben voor ‘de levensovertuiging van andere raadsleden’, maar geeft aan de landelijke richtlijnen voor het toetsen van reclames te willen volgen. Een voorstel van de VVD, evenals een motie van de ChristenUnie/SGP werd niet aangenomen, wat ervoor zorgt dat de coalitie aan de slag kan met het reclamebeleid.


Meest gelezen

Batterijpark langs de N3 krijgt vorm: 144 batterijen staan klaar

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 13 jun 2025 07:30

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Succesvolle veiligheidscampagne: inwoners melden vaker verdachte zaken

De campagne 'Samen voor een veilige buurt' heeft in Molenlanden zichtbaar resultaat opgeleverd. Volg...

Gastgezinnen helpen straatkittens aan een baasje: ‘Een goede start’

Een moederpoes die onlangs op straat is bevallen van vijf kittens, wordt met haar kroost opgevangen ...

Snelle actie brengt nieuwe buurtAED in Hendrik-Ido-Ambacht tot stand

In slechts 70 minuten had de buurt het benodigde bedrag ingezameld en nu hangt er bij appartementenc...

Beter sociaal plan voor werknemers Fokker: 'Staking heeft effect gehad'

Het Papendrechtse GKN Fokker heeft met de vakbonden een overeenkomst bereikt over een beter sociaal ...

FC Dordrecht start seizoen met wedstrijden tegen Cambuur, MVV en Jong PSV

FC Dordrecht begint op vrijdag 8 augustus aan het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen tegen SC Ca...

Man moet ex-vriendin 500 euro betalen na huiselijk geweld, bedreigingen en vernielingen

De relatie van de 24-jarige R. is over, maar hij woont nog steeds met zijn ex-vriendin in dezelfde w...