Dordrecht, Netherlands

Speciaal team moet winkeldrukte in goede banen leiden

De gemeente neemt een speciaal team in de arm om de drukte van afgelopen Black Friday te voorkomen. Afgelopen weekeinde moesten winkels in het centrum eerder dicht vanwege ‘onverantwoorde drukte’. De verwachting is dat het ook de komende weken druk wordt in de winkelstraten.
Dennis Koorevaar | 2 december 2020 10:25 | Aangepast op 2 december 2020 10:25
"We hebben in de afgelopen maanden veel ervaring opgedaan om de drukte in goede banen te leiden", zegt burgemeester en voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland-Zuid Wouter Kolff woensdag ochtend op Radio Rijnmond. "Met het crowdmanagementbureau hebben we extra handen met ervaring. Zij geven met bijvoorbeeld matrixborden aan wat wel en niet kan en zorgen voor spreiding als het op bepaalde plekken druk wordt."

Volgens Kolff is afgelopen weekeinde geprobeerd om mensen eerst te waarschuwen en de drukte beheersbaar te houden. "We waren niet verrast door de drukte, omdat dat vrijdag ook het geval was, maar zaterdag bleek dat het veel te vol werd.

Omdat waarschuwingen geen zin bleken te hebben, moesten de winkels dicht."

Het noodbevel kwam om drie uur in de middag en iedereen moest om vier uur de winkels verlaten. "Daarmee gaven we een signaal aan mensen om weg te blijven uit het winkelcentrum en mensen die er waren, moesten langzaam naar huis."

Anders dan 'Black Friday'

Hoewel de decembermaand ook een drukke periode is, is dat volgens Kolff toch anders dan 'Black Friday' waar winkels stunten met kortingen om zoveel mogelijk klanten te trekken. "Voor sint- en kerstinkopen heb je langer de tijd. Tegelijkertijd bereiden we ons voor om de drukte in goede banen te leiden. Mensen worden opgeroepen om gericht en alleen te winkelen en niet te gaan 'funshoppen'. Dat zorgt ervoor dat alles open blijft. Anders grijpen we weer in."

Volgens Kolff doet de gemeente er alles aan om te faciliteren dat winkels open blijven en mensen alles kunnen kopen wat ze nodig hebben. "Maar of dat ook echt lukt, hangt van ons gedrag af. Dus neem je verantwoordelijkheid. Als je ziet dat het ergens te druk is, ga dan terug naar huis. Ons gedrag moet er uiteindelijk toe leiden dat winkelen mogelijk blijft."

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...