gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Speciaal weekend voor de Sterrenwacht wegens meteorietenzwerm

a9a8b4ecc3596fd25f83e3c0a1fb87a4

Volkssterrenwacht Mercurius in de Merwelanden opent dit weekend extra lang haar deuren voor bezoekers om te komen kijken naar de Perseïden-meteorenzwerm. Dit natuurfenomeen zorgt voor extra veel vallende sterren.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Meteorenzwerm
De Perseïdenzwerm keert jaarlijks terug in de maand augustus. Het restmateriaal van de staart van komeet Swift Tuttle zorgt voor een groot aantal vallende sterren. Dat kan oplopen tot wel 100 vallende sterren per uur! Toeschouwers hebben de beste kans om de sterren te zien vallen tijdens het hoogtepunt van de zwerm: in de vroege ochtenduren op 12 en 13 augustus.

Meteorenzwermen worden veroorzaakt door puinwolken die achterblijven in het kielzog van kometen. De aarde vliegt door deze puinwolken op haar weg rond de zon. De kleine stof- of steenkorrels komen met zo’n hoge snelheid de atmosfeer binnen dat ze door de wrijving met de lucht verbranden. Zo produceren ze een flits die langs de hemel trekt. Om het verschijnsel te kunnen waarnemen moet het weer wel meewerken, bij bewolking valt er weinig te zien.

Niet geheel toevallig heeft volkssterrenwacht Mercurius voor komend weekend de bezoekuren verruimd. Bezoekers kunnen tot half twaalf 's avonds terecht om de nachtelijke hemel af te speuren. Bezoekers kunnen ook een presentatie over vallende sterren volgen. De meteoren zouden dit jaar een bijzonder indrukwekkend spektakel moeten opleveren omdat de maan op de ochtenden van 12 en 13 augustus slechts voor ongeveer 10 procent verlicht is. Daardoor vallen de meteoren duidelijker op in het donker.

Planetarium
Sterrenwacht Mercurius is recentelijk begonnen met de bouw van een nieuw onderdeel op het dak. Het moet het enige planetarium van Zuid-Holland worden. Dit planetarium is een grote koepel waarin 3D-films en videobeelden van planeten en sterrenstelsels geprojecteerd gaan worden. De sterrenwacht hoop met deze nieuwe attractie de bezoekersaantallen op te kunnen krikken. Op dit moment ontvangt de sterrenwacht zo’n 7000 bezoekers per jaar.

De sterrenwacht kan een deel van het benodigde bedrag zelf betalen maar om het resterende bedrag bij elkaar te verzamelen vraagt ze steun van de gemeente. De rest moet via crowdfunding verzameld worden, maar dat vordert nog niet heel snel. Van het streefdoel van 60.000 euro is nog net geen 1000 euro opgehaald.

Bekijk hieronder de video over Sterrenwacht Mercurius:

Lees ook

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

THUMB WEBSITE

Oud-ploeggenoot Summerville trots op WK-prestatie: ‘Wist toen al dat hij het ver ging schoppen’

Terwijl het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada in volle gang is, gaat het in Nederland over misschien wel dé verrassing van het toernooi. Crysencio Summerville debuteerde zeven jaar geleden nog in het profvoetbal bij FC Dordrecht en maakt nu furore in het shirt van Oranje. Toenmalige ploeggenoot Thomas Schalekamp wist het al gelijk: die gaat het ver schoppen.

moerdijkbrug

Werkzaamheden aan Moerdijkbrug , verkeer moet rekening houden met vertraging

Verkeer op de A16 moet de komende tijd al rekening houden met vertraging vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug, maar deze en volgende week wordt dat mogelijk nog iets erger. Vanaf dinsdagavond werkt Rijkswaterstaat namelijk aan de Moerdijkbrug. In de richting van Rotterdam tot de aansluiting met de N3 is één rijstrook afgesloten.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.