gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Speciale afdeling voor acute hartklachten

De Spoedeisende Hulp (SEH) van het Albert Schweitzer-ziekenhuis heeft sinds deze week een speciale 'Harthulp'. Het is een 'afdeling binnen de afdeling', gereserveerd voor patiënten die met acute hartgerelateerde klachten binnenkomen, zoals pijn op de borst of ritmestoornissen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In de Harthulp is plaats voor vier patiënten.Deze categorie patiënten moest vroeger urenlang op een brancard liggen in afwachting van de uitslag van een onderzoek. Nu liggen ze veel comfortabeler. Ook kan op de Harthulp gestart worden met de behandeling of het doen van proeven. Voorheen werden deze mensen naar huis gestuurd en moesten ze zich pas later melden in de polikliniek. Het verblijf op de Harthulp is maximaal 24 uur.

"Patiënten die naar de Harthulp gaan, houden voortaan geen kamer en personeel van de SEH bezet, waardoor de wachttijd voor andere SEH-patiënten korter wordt", zegt Ton Bok. Hij is hoofd van de Spoedeisende Hulp. "Er zullen minder acute opnames op D1 nodig zijn, omdat de Harthulp fungeert als tussenstation voor twijfelgevallen. Op de Harthulp zijn meer ontslagmomenten mogelijk dan op de verpleegafdeling, dus een patiënt ligt er in principe geen uur langer dan nodig."

 

Verpleegkundigen hebben de afgelopen periode extra scholing gekregen voor specifieke handelingen bij Harthulppatiënten. Bok verwacht dat de Harthulp tot wel zes patiënten per dag zal gaan opvangen.


Foto Frederike Slieker:

Een patiënt krijgt zorg op een van de éénpersoonskamers van de nieuwe Harthulp.

Lees ook

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.