Dordrecht, Netherlands

Speciale afdeling voor acute hartklachten

De Spoedeisende Hulp (SEH) van het Albert Schweitzer-ziekenhuis heeft sinds deze week een speciale 'Harthulp'. Het is een 'afdeling binnen de afdeling', gereserveerd voor patiënten die met acute hartgerelateerde klachten binnenkomen, zoals pijn op de borst of ritmestoornissen.
Peter Tromp | 9 november 2017 16:55 | Aangepast op 9 november 2017 16:55
In de Harthulp is plaats voor vier patiënten.Deze categorie patiënten moest vroeger urenlang op een brancard liggen in afwachting van de uitslag van een onderzoek. Nu liggen ze veel comfortabeler. Ook kan op de Harthulp gestart worden met de behandeling of het doen van proeven. Voorheen werden deze mensen naar huis gestuurd en moesten ze zich pas later melden in de polikliniek. Het verblijf op de Harthulp is maximaal 24 uur.

"Patiënten die naar de Harthulp gaan, houden voortaan geen kamer en personeel van de SEH bezet, waardoor de wachttijd voor andere SEH-patiënten korter wordt", zegt Ton Bok. Hij is hoofd van de Spoedeisende Hulp. "Er zullen minder acute opnames op D1 nodig zijn, omdat de Harthulp fungeert als tussenstation voor twijfelgevallen. Op de Harthulp zijn meer ontslagmomenten mogelijk dan op de verpleegafdeling, dus een patiënt ligt er in principe geen uur langer dan nodig."

 

Verpleegkundigen hebben de afgelopen periode extra scholing gekregen voor specifieke handelingen bij Harthulppatiënten. Bok verwacht dat de Harthulp tot wel zes patiënten per dag zal gaan opvangen.


Foto Frederike Slieker:

Een patiënt krijgt zorg op een van de éénpersoonskamers van de nieuwe Harthulp.

Lees ook

Ben Corino brengt eerst plaat uit; O Schapenkop…..

Oh Denneboom, Oh Denneboom, maar dan op z'n Dordts. Dan krijg je natuurlijk O Schapekop, O Schapekop...

Lokale cadeautjes worden bezorgd met de tax

De gemeente Dordrecht komt samen met Dordrecht Marketing en de POBD met extra initiatieven om ondern...

Te veel gasten negeren bezoekregel, ziekenhuis neemt maatregelen: ‘Discussiëren kost veel tijd en energie’

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat gasten die de bezoekregeling negeren niet meer toelaten tot he...

Blij met de boosterprik op tweede kerstdag: 'Een mooi kerstcadeautje'

Geen bezoekje aan de meubelboulevard, dit jaar op tweede kerstdag en ook naar het Kerstcircus zit er...

Dit zijn de maatregelen rondom oud en nieuw

Net als vorig jaar is er komende jaarwisseling weer een aantal maatregelen getroffen. Ook al verschi...

Beperkte kans op overlast door hoge waterstand woensdagavond

Het rivierwater rondom het eiland van Dordrecht is hoger dan gebruikelijk, meldt gemeente op Faceboo...