Dordrecht, Netherlands

Speelbos De Elzen feestelijk geopend

Het speelbos in De Elzen is de afgelopen maanden flink vernieuwd. Wethouder Marco Stam en kinderburgemeester Lucas van Dijk openden vrijdagmiddag de natuurlijke speelplaats.
Vivian Rutte | 16 juli 2021 16:28 | Aangepast op 16 juli 2021 16:28
Dat deden ze niet alleen, want de kinderen van COKD kinderopvang die hebben meegedacht over de nieuwe invulling van het speelbos, kwamen de boel alvast eens even goed uittesten. “Superleuk, want je kan vies worden en dan worden je ouders boos, en dat vind ik wel een beetje grappig. Dan zeg ik: ‘Ja, maar het is natuur!’”

In het speelbos is een grote rol weggelegd voor water. Er is een slinger- en klautertouw over één van de kreekjes, je kan balanceren over stapstenen, spetteren bij de waterpomp of vanaf een steiger oversteken met een trekpontje.

Verder is er een zintuigenpad, kun je in bomen klimmen of lekker bewegen op één van de speel- en sporttoestellen.

Op zaterdag 17 juli is het speelbos De Elzen dan echt voor iedereen geopend. Kinderen kunnen die dag met een NatuurWijzer op pad, en zijn er diverse activiteiten. Ook schoolklassen zijn welkom in en rond het speelbos.

Meest gelezen

Motorrijder knalt achterop auto en raakt zwaargewond

Corrado Francke | 1 mei 2025 10:17

Lees ook

Duurzaamheidskenners opgelet: hier kun je meedoen aan het Klimaatexamen

Wat weet jij over klimaatverandering? In Dordrecht kun je dit jaar op 15 mei in de Duurzaamheidsfabr...

Spuihavengarage kan in mei nog niet open

De Spuihavengarage blijft tot minstens juni nog gesloten. Het streven van de gemeente was om deze ga...

Ontdek de Papendrechtse parels via deze app van dorpsgenoten

Wie de mooiste verborgen plekjes en verhalen van de gemeente wilt ontdekken, kan vanaf nu de gratis ...

Minister lijkt niet gevoelig voor brandbrief Dordtse gemeenteraad

De stilte is voorbij, infrastructuurminister Barry Madlener heeft gereageerd op een brandbrief van ...

Zwijndrecht eert verzetskoerier Jeanne Berkelaar met eigen park

In Zwijndrecht werd in het afgelopen jaar één straat vernoemd. Bijzonder is het dus des te meer dat ...

Streek viert 80 jaar bevrijding met festivals, optochten en vuurwerk

De streek vierde volop feest tijdens Bevrijdingsdag. Talloze vrijheidsvuren, festivals, maaltijden e...