gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Spinselmotten nemen Dordtse bomen over

De spinselmotten zijn er weer. Een grote hoeveelheid heeft bezit genomen van enkele bomen op het fietspad tussen de Dubbeldamseweg-Zuid en het Romboutplatsoen. Ook op veel andere plaatsen op ons eiland pakken de beestje bommen volledig in met webben.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De rupsen en larven eten de bomen kaal. "Die rups begint nu te eten, omdat hij zich heel graag wilt ontpoppen tot nachtvlinder", vertelt boswachter Thomas van der Es. "Op een nacht worden ze ineens spannertje, motje of nachtvlindertje en dan fladderen ze rond."

Voor de bomen is het zwaar om als broedplaats te dienen. "Het ziet er soms nogal triest uit, want het kan nogal intensief zijn. Soms verdwijnt een wilg helemaal in de spinsels en oogt het heel grijs in een bos." Als de dieren zijn uitgevlogen herstellen de bomen zich weer.

Van sommige soorten, zoals de eikenprocessierups, kunnen mensen irritaties krijgen als ze in contact komen met de huid. Spinselmotten worden ook wel stippelmotten genoemd.

Lees ook

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.