gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Spinselmotten nemen Dordtse bomen over

De spinselmotten zijn er weer. Een grote hoeveelheid heeft bezit genomen van enkele bomen op het fietspad tussen de Dubbeldamseweg-Zuid en het Romboutplatsoen. Ook op veel andere plaatsen op ons eiland pakken de beestje bommen volledig in met webben.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De rupsen en larven eten de bomen kaal. "Die rups begint nu te eten, omdat hij zich heel graag wilt ontpoppen tot nachtvlinder", vertelt boswachter Thomas van der Es. "Op een nacht worden ze ineens spannertje, motje of nachtvlindertje en dan fladderen ze rond."

Voor de bomen is het zwaar om als broedplaats te dienen. "Het ziet er soms nogal triest uit, want het kan nogal intensief zijn. Soms verdwijnt een wilg helemaal in de spinsels en oogt het heel grijs in een bos." Als de dieren zijn uitgevlogen herstellen de bomen zich weer.

Van sommige soorten, zoals de eikenprocessierups, kunnen mensen irritaties krijgen als ze in contact komen met de huid. Spinselmotten worden ook wel stippelmotten genoemd.

Lees ook

drugspand

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”