gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Spinselmotten nemen Dordtse bomen over

De spinselmotten zijn er weer. Een grote hoeveelheid heeft bezit genomen van enkele bomen op het fietspad tussen de Dubbeldamseweg-Zuid en het Romboutplatsoen. Ook op veel andere plaatsen op ons eiland pakken de beestje bommen volledig in met webben.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De rupsen en larven eten de bomen kaal. "Die rups begint nu te eten, omdat hij zich heel graag wilt ontpoppen tot nachtvlinder", vertelt boswachter Thomas van der Es. "Op een nacht worden ze ineens spannertje, motje of nachtvlindertje en dan fladderen ze rond."

Voor de bomen is het zwaar om als broedplaats te dienen. "Het ziet er soms nogal triest uit, want het kan nogal intensief zijn. Soms verdwijnt een wilg helemaal in de spinsels en oogt het heel grijs in een bos." Als de dieren zijn uitgevlogen herstellen de bomen zich weer.

Van sommige soorten, zoals de eikenprocessierups, kunnen mensen irritaties krijgen als ze in contact komen met de huid. Spinselmotten worden ook wel stippelmotten genoemd.

Lees ook

Foto arikel afsluiting burg. raadtsingel.png

Werk aan Burgemeester de Raadtsingel net op tijd klaar voor sluiting brug

Er wordt al bijna een jaar gewerkt aan de Burgemeester de Raadtsingel en het einde lijkt in zicht te zijn. Vanaf 3 mei tot 17 juli 2026 wordt de laatste hand gelegd aan de weg. In deze periode wordt de Burgemeester de Raadtsingel regelmatig afgesloten voor doorgaand verkeer.

SLD sport web.png

Droom spat uiteen: Sliedrecht Sport verliest volleybalfinale voor landskampioenschap

Sliedrecht Sport heeft zaterdagavond net naast het landskampioenschap zaalvolleybal gegrepen. Na een spannende finale, moesten de dames het met 3-1 in sets afleggen tegen Apollo 8 uit Borne. “Het gevoel is echt ontzettend klote”, zegt coach Daniël van Helden verbeten.

concertannefrank.png

Zondag op TV Dordrecht: Anne Frank herdenkingsconcert

In aanloop naar het 4 mei herdenkingsconcert van dit jaar in de Trinitatiskapel is deze zondag het Anne Frank concert uit 2024 te zien op TV Dordrecht.

furry foto.jpeg

Eerste furry walk in Dordrecht: 'Niemand wordt veroordeeld'

Heb jij een furry pak in de kast hangen en houd je van wandelen? De twee hobby’s zijn binnenkort te combineren tijdens Dordrechts aller eerste furry walk, georganiseerd door Lorenzo Filemon (32) uit Dordrecht. Op zondag 3 mei 2026 trekt de harige stoet door de stad.

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”