gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sponsorpagina Sinterklaasintocht offline na mails Kick Out Zwarte Piet

c8d240e6c876e22788fbd4629b8d717a.jpg

De pagina op de website van de Stichting Intocht Sinterklaas (SIS) met sponsors en partners is sinds woensdag uit de lucht. Dit heeft de organisatie achter de intocht in Dordt gedaan, nadat de Kick Out Zwarte Piet (KOZP) Dordrecht alle bedrijven en organisaties op de pagina benaderden met een mail over hun medewerking aan "een intocht waarbij zwarte mensen belachelijk worden gemaakt".

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is hun goed recht om onze sponsors te benaderen", reageert Chris Hoogerwaard van de Stichting Intocht Sinterklaas op de actie van KOZP Dordrecht. "Maar die mensen staan op de pagina genoemd omdat we hen dankbaar zijn voor het steuntje in de rug bij de organisatie van de intocht, we willen hen niet belasten met deze hele discussie."

Dinsdag kondigde Kick Out Zwarte Piet aan om tijdens de intocht in de stad op 16 november te demonstreren tegen de zwarte pieten bij de intocht. In de mail naar de sponsors van de intocht staat te lezen dat de demonstratie specifiek op hen gericht zal zijn.

"We zullen actie gaan voeren tegen zwarte piet tijdens de Dordtse intocht. Daarbij zullen we extra aandacht schenken aan de sponsoren van het feest in deze achterhaalde vorm", staat er onder andere in de e-mail.


Niet toe aan roetveegpieten

Half september liet SIS al aan RTV Dordrecht weten dat ook dit jaar de pieten bij de Dordtse intocht een effen donkere kleur hebben. "Ook wij hebben de afgelopen jaren de intocht aangepast", vertelde Hoogerwaard eerder. "Geen zwart, maar bruin. En geen bizarre uitdossingen. Onze achterban staat daar ook gewoon achter. We zijn in Dordrecht nog niet klaar voor roetveegpieten of andere vormen."

Roetveegpieten, die op andere plaatsen in het land worden ingezet, zullen dus niet te zien zijn, omdat de organisatie vanuit de Dordtenaren geen klachten over het uiterlijk van hun piet krijgt. “Er is dus geen aanleiding voor verandering."

"Op het moment dat een groot deel van Dordt zegt: het moet anders, staan wij open voor het gesprek", merkt Hoogerwaard op. Wel zou hij vanuit de tegenstanders van zwarte piet graag zien dat dit gesprek op een ander tijdstip in het jaar gevoerd wordt. "De discussie wordt altijd een paar weken voor de intocht gestart, dat is voor ons onmogelijk. Het is nu vlak voor de intocht ongelooflijk druk."


In debat

Aan een debatavond in The Movies op 8 november tussen SIS en KOZP Dordrecht die de tegenstanders van zwarte piet aankondigen, neemt de organisator van de intocht dan waarschijnlijk ook geen deel.

"De uitnodiging ligt er, die hebben we vandaag kregen en daar moeten we nog naar kijken. Maar gezien onze voorbereidingen zal deze datum waarschijnlijk geen optie zijn."

Ook in 2018 was er een demonstratie aangekondigd door de tegenstanders van zwarte piet, toen bleef een speciaal ingericht demonstratievak langs de route vrijwel leeg. "Vorig jaar was er inderdaad groot aangekonigd dat er gedemonstreerd werd. Dat hebben we duidelijk aanwezig gefaciliteerd langs de route. Toen kwamen er maar zo'n vijf mensen opdagen", vertelt Hoogerwaard, voor wie ook dit jaar duidelijk is dat een bij de gemeente aangekondigde demonstratie een plek krijgt langs de route. "Of het nu meer of minder leeft in Dordrecht dat weet ik niet."

Lees ook

Rivas Zorggroep.png

Ook Rivas Zorggroep ondervindt gevolgen van hack-aanval

De Rivas Zorggroep heeft, net als het Albert Schweitzer ziekenhuis, voorzorgsmaatregelen genomen tegen een mogelijk datalek van patiëntgegevens. Softwarebedrijf Chipsoft is, net als bij het ziekenhuis, de softwareleverancier van de online patiëntendossiers en maakt het mogelijk om online afspraken te maken. Ook voor Rivas Zorggroep geldt dat een aantal online diensten voor patiënten hierdoor niet voor handen is via hun website.

drugsvondst auto a16.png

Liters chemicaliën voor cocaïne gevonden in loods na controle op snelweg

Een 43-jarige man uit Dordrecht is aangehouden na de vondst van meerdere jerrycans met chemicaliën voor het uitwassen van cocaïne. Hij huurde een loods waar 2000 tot 3000 liter aan verschillende soorten chemicaliën werden gevonden. Al het spul is in beslag genomen.

top naeff foto regionaal dordts archief

Krijgt zij als eerste vrouw ooit een standbeeld in Dordrecht? Deze mensen willen dat

Het platform Dochters & Zonen van Dordrecht en werkgroep Vrouwen Kunnen Alles komen in actie. Zij vinden namelijk dat er een standbeeld moet komen van de Dordtse schrijfster Top Naeff. Woensdag 22 april presenteren deze groepen hun actieplan op het Beverwijcksplein.

ASzMedewerkerachtercomputer.png

Nog veel vragen rond ziekenhuis-hack, deze antwoorden geeft het ASz

Patiënten van het Albert Schweitzer ziekenhuis kunnen via een online vraag- en antwoordpagina meer informatie krijgen over de ransomware-aanval op ChipSoft. Het bedrijf dat achter het elektronisch patiëntendossier van het ASz zit, is vorige week doelwit geweest van een aanval van hackers. Met als gevolg dat patiënten hun gegevens niet meer online kunnen inzien én online inchecken in het ziekenhuis niet mogelijk is. Maar wat kan er nog wel?

mercon loods1.png

‘Leegstand Mercon-loods vormt geen gevaar omgeving’

De leegstaande Mercon-loods in Alblasserdam vormt geen gevaar voor omliggende gebouwen en bewoners. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van de lokale PvdA-fractie. Die was bezorgd vanwege een toenemend aantal incidenten op het terrein en het uitblijven van woningbouw aldaar.

kinderopvangASMedia.jpg

Jongetje dat bij gastouder in het water viel, maakt het goed

Het jongetje dat maandagochtend in Ottoland in het water viel en gereanimeerd moest worden, maakt het goed. Dat meldt het gastouderbureau, dat verantwoordelijk is voor de opvang van het kind. Het is nog altijd niet duidelijk hoe het jongetje in het water kon belanden.