Dordrecht, Netherlands

Sportraad opnieuw ingericht

De sportraad heeft zeven nieuwe leden. Dit hoort bij het plan voor een sportraad nieuwe stijl. Dat er een nieuwe sportraad zou komen, werd eind 2015 al bekend. De sportraad zal ook de individuele clubs niet meer vertegenwoordigen. De nieuwe taak wordt om het college gevraagd en ongevraagd advies te geven.
Alka Goos | 13 juli 2016 10:19 | Aangepast op 13 juli 2016 10:19
Kleurrijk gezelschap

De rol van de nieuwe sportraad is het adviseren van het college. Hiermee moeten zij een belangrijke rol gaan vervullen in het vormgeven van sport in Dordrecht. Nu zijn dan eindelijk de nieuwe leden gekozen. Wethouder Reynvaan laat weten dat ze vertrouwen heeft in de nieuwe leden: "Het is een kleurrijk gezelschap. De nieuwe sportraad heeft vanzelfsprekend ruimte voor eigen invulling om het sportklimaat voor Dordtenaren te bevorderen voor sportbeoefening en –beleving." De leden hebben allemaal een verschillende achtergrond in het bedrijfsleven met een affiniteit voor sport, zodat de sportraad de Dordtse sportwereld in de breedte kan vertegenwoordigen.

Samenwerken

Volgens de gemeente is de nieuwe sportraad 'proactief, agenda zettend, adviserend en een brede focus op sportief Dordrecht'. De nieuwe leden en de gemeente gaan nu samen aan de slag om de rol van de sportraad verder in te vullen en vorm te geven.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Raad voelt opnieuw niks voor zero-emissiezone: 'Wereldvreemd plan'

Een zero-emissiezone in de Dordtse binnenstad is opnieuw van de baan. Het initiatiefvoorstel van Gro...

Nieuw zwembad op de gemeentegrens? Zo denkt de Hardinxveldse politiek erover

Wat verandert de gemeenteraadsverkiezing aan de plannen voor het gezamenlijke zwembad van Sliedrecht...

Vader van vermiste Yoran (16) over vondst voet: 'In mijn hart wist ik de uitkomst al'

Noodgedwongen krijgt het boek ‘Zoon, waar ben je?’ van Daniël Krol uit Sleeuwijk een sombere toevoeg...

Vergaderen in een boot of grote evenementen: dit komt in gerenoveerde Biesboschhal

Dat de Biesboschhal verkocht is en er iets mee gaat gebeuren, dat was al bekend. Nu is er ook meer d...

Ambacht legt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stil

In Hendrik-Ido-Ambacht wordt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stilgelegd. De gemee...

De Stemming in Dordrecht: ‘De zorg, dat is een catastrofe'

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...