gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sportvissers starten petitie tegen beroepsvissers

Sportvissers hebben een petitie gestart tegen vissen zonder quotum in de Biesbosch. Zij zouden geen vis meer kunnen vangen, omdat alles door de beroepsvissers is leeggevist.

Sofia Letova |  | Aangepast op
Visserijbedrijf Klop is de enige die zonder quota mag vissen in Nationaal Park de Biesbosch en de Nieuwe Merwede. Volgens de sportvissers claimt het bedrijf duurzaam te vissen, maar alle bewijzen voor het tegendeel zijn er. "Klop zegt: "het zijn allemaal leugens", en wil er verder niet over praten.

Ergernis duurt al jarenAl jaren lang is er onrust tussen sportvissers en beroepsvissers in de Biesbosch. "Alle hengelsporters weten dat het ernstig slecht gesteld is met de visstand in onze benedenrivieren, maar niemand weet echter hoe kritiek de situatie daadwerkelijk is", zegt Freek van Zeil, de opsteller van de petitie. Volgens boswachter Thomas van der Es wordt de situatie nu in de gaten gehouden in de Biesbosch. "Wat er boven water gebeurd dat weten we, maar onder water is er nog niet veel bekend. We zijn nu bezig met het kijken over hoe groot het probleem nou daadwerkelijk is. Uiteindelijk streven we naar een ecologisch vissersbeleid", zegt de boswachter.

Rechtszaak

Inmiddels loopt er ook al een rechtszaak. Sportvisserij Zuidwest-Nederland maakt bezwaar tegen de toestemming die drie beroepsvissers hebben om in het gebied te vissen. In de zomer van 2016 heeft de rechtbank in Breda dit bezwaar afgewezen. Sportvisserij Zuidwest-Nederland is vervolgens in beroep gegaan bij de Raad van State. De uitspraak van de rechtszaak volgt op 22 mei.

Lees ook

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”