gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sportvissers starten petitie tegen beroepsvissers

Sportvissers hebben een petitie gestart tegen vissen zonder quotum in de Biesbosch. Zij zouden geen vis meer kunnen vangen, omdat alles door de beroepsvissers is leeggevist.

Sofia Letova |  | Aangepast op
Visserijbedrijf Klop is de enige die zonder quota mag vissen in Nationaal Park de Biesbosch en de Nieuwe Merwede. Volgens de sportvissers claimt het bedrijf duurzaam te vissen, maar alle bewijzen voor het tegendeel zijn er. "Klop zegt: "het zijn allemaal leugens", en wil er verder niet over praten.

Ergernis duurt al jarenAl jaren lang is er onrust tussen sportvissers en beroepsvissers in de Biesbosch. "Alle hengelsporters weten dat het ernstig slecht gesteld is met de visstand in onze benedenrivieren, maar niemand weet echter hoe kritiek de situatie daadwerkelijk is", zegt Freek van Zeil, de opsteller van de petitie. Volgens boswachter Thomas van der Es wordt de situatie nu in de gaten gehouden in de Biesbosch. "Wat er boven water gebeurd dat weten we, maar onder water is er nog niet veel bekend. We zijn nu bezig met het kijken over hoe groot het probleem nou daadwerkelijk is. Uiteindelijk streven we naar een ecologisch vissersbeleid", zegt de boswachter.

Rechtszaak

Inmiddels loopt er ook al een rechtszaak. Sportvisserij Zuidwest-Nederland maakt bezwaar tegen de toestemming die drie beroepsvissers hebben om in het gebied te vissen. In de zomer van 2016 heeft de rechtbank in Breda dit bezwaar afgewezen. Sportvisserij Zuidwest-Nederland is vervolgens in beroep gegaan bij de Raad van State. De uitspraak van de rechtszaak volgt op 22 mei.

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.