Dordrecht, Netherlands

Sportvissers starten petitie tegen beroepsvissers

Sportvissers hebben een petitie gestart tegen vissen zonder quotum in de Biesbosch. Zij zouden geen vis meer kunnen vangen, omdat alles door de beroepsvissers is leeggevist.
Sofia Letova | 14 april 2017 11:18 | Aangepast op 14 april 2017 11:18
Visserijbedrijf Klop is de enige die zonder quota mag vissen in Nationaal Park de Biesbosch en de Nieuwe Merwede. Volgens de sportvissers claimt het bedrijf duurzaam te vissen, maar alle bewijzen voor het tegendeel zijn er. "Klop zegt: "het zijn allemaal leugens", en wil er verder niet over praten.

Ergernis duurt al jarenAl jaren lang is er onrust tussen sportvissers en beroepsvissers in de Biesbosch. "Alle hengelsporters weten dat het ernstig slecht gesteld is met de visstand in onze benedenrivieren, maar niemand weet echter hoe kritiek de situatie daadwerkelijk is", zegt Freek van Zeil, de opsteller van de petitie. Volgens boswachter Thomas van der Es wordt de situatie nu in de gaten gehouden in de Biesbosch. "Wat er boven water gebeurd dat weten we, maar onder water is er nog niet veel bekend. We zijn nu bezig met het kijken over hoe groot het probleem nou daadwerkelijk is. Uiteindelijk streven we naar een ecologisch vissersbeleid", zegt de boswachter.

Rechtszaak

Inmiddels loopt er ook al een rechtszaak. Sportvisserij Zuidwest-Nederland maakt bezwaar tegen de toestemming die drie beroepsvissers hebben om in het gebied te vissen. In de zomer van 2016 heeft de rechtbank in Breda dit bezwaar afgewezen. Sportvisserij Zuidwest-Nederland is vervolgens in beroep gegaan bij de Raad van State. De uitspraak van de rechtszaak volgt op 22 mei.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

LUISTER: Geen huis te krijgen, dus woon je bij je schoonouders

Noodgedwongen wonen bij je schoonouders, omdat de straat geen optie is. Het is de realiteit voor het...

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...