gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sportvissers starten petitie tegen beroepsvissers

Sportvissers hebben een petitie gestart tegen vissen zonder quotum in de Biesbosch. Zij zouden geen vis meer kunnen vangen, omdat alles door de beroepsvissers is leeggevist.

Sofia Letova |  | Aangepast op
Visserijbedrijf Klop is de enige die zonder quota mag vissen in Nationaal Park de Biesbosch en de Nieuwe Merwede. Volgens de sportvissers claimt het bedrijf duurzaam te vissen, maar alle bewijzen voor het tegendeel zijn er. "Klop zegt: "het zijn allemaal leugens", en wil er verder niet over praten.

Ergernis duurt al jarenAl jaren lang is er onrust tussen sportvissers en beroepsvissers in de Biesbosch. "Alle hengelsporters weten dat het ernstig slecht gesteld is met de visstand in onze benedenrivieren, maar niemand weet echter hoe kritiek de situatie daadwerkelijk is", zegt Freek van Zeil, de opsteller van de petitie. Volgens boswachter Thomas van der Es wordt de situatie nu in de gaten gehouden in de Biesbosch. "Wat er boven water gebeurd dat weten we, maar onder water is er nog niet veel bekend. We zijn nu bezig met het kijken over hoe groot het probleem nou daadwerkelijk is. Uiteindelijk streven we naar een ecologisch vissersbeleid", zegt de boswachter.

Rechtszaak

Inmiddels loopt er ook al een rechtszaak. Sportvisserij Zuidwest-Nederland maakt bezwaar tegen de toestemming die drie beroepsvissers hebben om in het gebied te vissen. In de zomer van 2016 heeft de rechtbank in Breda dit bezwaar afgewezen. Sportvisserij Zuidwest-Nederland is vervolgens in beroep gegaan bij de Raad van State. De uitspraak van de rechtszaak volgt op 22 mei.

Lees ook

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.