gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sportvissers starten petitie tegen beroepsvissers

Sportvissers hebben een petitie gestart tegen vissen zonder quotum in de Biesbosch. Zij zouden geen vis meer kunnen vangen, omdat alles door de beroepsvissers is leeggevist.

Sofia Letova |  | Aangepast op
Visserijbedrijf Klop is de enige die zonder quota mag vissen in Nationaal Park de Biesbosch en de Nieuwe Merwede. Volgens de sportvissers claimt het bedrijf duurzaam te vissen, maar alle bewijzen voor het tegendeel zijn er. "Klop zegt: "het zijn allemaal leugens", en wil er verder niet over praten.

Ergernis duurt al jarenAl jaren lang is er onrust tussen sportvissers en beroepsvissers in de Biesbosch. "Alle hengelsporters weten dat het ernstig slecht gesteld is met de visstand in onze benedenrivieren, maar niemand weet echter hoe kritiek de situatie daadwerkelijk is", zegt Freek van Zeil, de opsteller van de petitie. Volgens boswachter Thomas van der Es wordt de situatie nu in de gaten gehouden in de Biesbosch. "Wat er boven water gebeurd dat weten we, maar onder water is er nog niet veel bekend. We zijn nu bezig met het kijken over hoe groot het probleem nou daadwerkelijk is. Uiteindelijk streven we naar een ecologisch vissersbeleid", zegt de boswachter.

Rechtszaak

Inmiddels loopt er ook al een rechtszaak. Sportvisserij Zuidwest-Nederland maakt bezwaar tegen de toestemming die drie beroepsvissers hebben om in het gebied te vissen. In de zomer van 2016 heeft de rechtbank in Breda dit bezwaar afgewezen. Sportvisserij Zuidwest-Nederland is vervolgens in beroep gegaan bij de Raad van State. De uitspraak van de rechtszaak volgt op 22 mei.

Lees ook

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.

2607035271

Zoekactie na vondst bandensporen langs water, onderwaterdrone ingezet

Massaal uitgerukte hulpdiensten hebben vrijdagavond het water rondom een afgemeerd schip in Papendrecht doorzocht. Dit nadat langs de Anthony Fokkerweg bandensporen waren gevonden. De zoektocht leverde niks op.

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.

IMG_8054 (1) (1)

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechtsebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.