gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Spui93 behoudt VrijwilligersPas

91f7598c3b268984c16deb9ab03288d3.jpg

Spui93, voorheen Samenwerkingsverband Sociaal Kultureel Werk (SSKW), start haar jaarlijkse campagne om zoveel mogelijk bedrijven en culturele instellingen te vragen of zij mee willen (blijven) werken aan de VrijwilligersPas.

Leo Roubos |  | Aangepast op
In totaal worden er 9000 passen uitgereikt aan mensen in Dordt, Papendrecht of Zwijndrecht. De pas krijgt veel waardering, maar hoe deze zich verhoudt met de DordtPas is nog niet duidelijk. Wel is duidelijk dat de Vrijwilligerspas 2,35 koste en de DordtPas 20 euro. Spui93 vindt dit een onderzoek waard.

"Ondernemers willen vaak meer klanten, dus naamsbekendheid. 10% korting geven aan PasHouders is voor de meesten goedkoper dan een advertentie,” vertelt Sharmila Soekhram die de acquisitie voor de Vrijwilligerspas doet. “Een deel van de ondernemers doet zelf vrijwilligerswerk en/of wil graag op deze manier iets terugdoen voor alles wat vrijwilligers voor de maatschappij doen. Voor de vrijwilligers met een pas, de zogenaamde PasHouders, is het uiteraard van belang dat zij gebruik kunnen maken van mooie, speciaal voor hen samengestelde kortingen."

De deelnemende bedrijven en instellingen krijgen een Wij Doen Mee-sticker die op de voordeur of op de kassa geplakt kan worden. Afgelopen jaar deden er zo’n 180 bedrijven en instellingen mee, de meesten doen al jaren mee.

Voor meer informatie over de pas kan men een mail sturen naar anja@spui93.nl of bellen naar 6137029.

Lees ook

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam.png

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

kat vermist.png

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

luchtalarm 02.png

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576.jpeg

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

kat dierenarts Pexels.jpg

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008.jpg

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.