Dordrecht, Netherlands

'Staart-West is tijdens EK dé Oranjewijk van Dordt'

Het heeft wat jaren geduurd, maar komende zomer schittert het Nederlands Elftal voor het eerst in zes jaar weer op een eindtoernooi. Een goede reden om de straten weer oranje te laten kleuren, maar voor de Staart is dat niet genoeg: daar moet de hele wijk in het oranje.
Petra Scheurwater | 4 december 2019 14:54 | Aangepast op 4 december 2019 14:54
"Vlaggen, banners, gekke dingen op de daken", Wilma van Kooten ziet het al helemaal gebeuren. Samen met een groep vrijwilligers heeft zij de grootscheepse actie bedacht. Daarmee willen ze de buurt dichter bij elkaar brengen.

Met alleen versieringen is de wijk er dus niet. Tijdens elke poulewedstrijd wordt er een groot feest georganiseerd voor de buurt, met grote schermen en muziek. Daarnaast wordt er een voetbaltoernooi voor de jeugd gehouden. De organisatie is zelfs met de gemeente in gesprek om de grens van de oranjewijk te markeren.

"Iemand van de gemeente gaat regelen dat er oranjelicht net over de Prins Hendrikbrug begint, tot aan de Jumbo. Zodat iedereen weet: daar begint de Oranjewijk en daar eindigt het."

Wie nu door de wijk rijdt, merkt nog weinig van de plannen, maar dat is voor Van Kooten geen verrassing. "Vanaf eind januari gaat het echt leven. Dan zijn alle feestdagen achter de rug en alles opgeruimd, dan gaan we natuurlijk voor het EK: spullen inzamelen en de sponsorbrieven versturen.We hopen de tweede week van mei alles oranje te hebben."

Lees ook

Wie wordt collega van Jessie? Ziekenhuis hoopt via speciale markt op nieuw zorgtalent

Met je gezicht op een campagneposter in een bushokje. Zo hangt Jessie Blom, assistent in de operatie...

Werkzaamheden aan spoorbrug zeven weken eerder klaar

De herstelwerkzaamheden aan de HSL-brug over het Hollandsch Diep zijn afgerond. Sinds november werd ...

Gemeenten gaan 'onzichtbare' daklozen tellen: 'Beter zicht nodig op groeiend probleem'

De negen gemeenten in deze streek gaan dit jaar meedoen aan een grote telling van dak- en thuislozen...

Vrouw die trucker (38) doodreed was afgeleid door exceptioneel transport

Tranen vloeien rijkelijk in de rechtszaal dinsdagochtend. Daar eist het Openbaar Ministerie (OM) een...

Flinke klap langs A15, bestuurder aangehouden voor rijden onder invloed

Een busje is maandagmiddag tegen een stilstaande vrachtwagen gebotst. Het ongeluk gebeurde om 15.30 ...

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Een motorrijder is maandagochtend aan zijn verwondingen overleden na een botsing met een auto in Zwi...