Dordrecht, Netherlands

Staatssecretaris Sharon Dijksma biedt de Tweede Kamer onderzoeksrapport DuPont/Chemours Dordrecht aan.

De staatssecretaris heeft het rapport van het RIVM naar de risico's van PFOA-emissie aan de Tweede Kamer aangeboden.
arjan Verwoerd | 24 maart 2016 15:37 | Aangepast op 24 maart 2016 15:37
Bij de omwonenden en werknemers van de DuPont/Chemours fabriek in Dordrecht heerst grote bezorgdheid over blootstelling in het verleden aan de stof PFOA en de mogelijke gezondheidseffecten daarvan.

Na aanleiding van de uitkomsten van het onderzoek beveelt het RIVM vervolgonderzoeken aan zoals metingen in drinkwaterpunten, steekproef onderzoek, onderzoek omwonenden en een nader onderzoek werknemers.

De Staatssecretaris stelt dat de gezondheid van de omwonenden en de medewerkers van de DuPont/Chemoursfabriek voorop staan en dat het RIVM rapport slechts een eerste stap is naar goede antwoorden op vragen die bij betrokkenen leven. Voorts zegt zij toe dat de kamer voor de zomer geinformeerd zal worden over de voortgang van de acties.

Meest gelezen

Liveblog winterweer: bussen weer op pad en avondspits op komst

Redactie Streekomroep | 5 jan 2026 16:46

Lees ook

Let op: oude kerstboom inleveren verplaatst!

Wie zijn oude kerstboom nog kwijt wil en mee wil doen aan een speciale actie van de gemeente Dordrec...

Liveblog winterweer: ov ligt nagenoeg plat, Australiër maakt eerste sneeuwpop

De komende uren trekt een flink pak sneeuw over onze streek. Het KNMI waarschuwt voor gladheid en Ri...

Drukte in het ziekenhuis door winterweer: ‘Dagelijks twintig à dertig extra breuken’

Flink aanpoten in het Albert Schweitzer ziekenhuis deze week. Door de sneeuw en gladheid gaan flink ...

Een tiental mensen in winteropvang Leger des Heils: 'Nu meer behoefte aan'

Tijdens de strenge winterdagen met hevige sneeuwval doet het Leger des Heils in Dordrecht een extra ...

Rijexamens opnieuw afgelast: ‘We zien echt gevaarlijke dingen op de weg’

Alle rijexamens in onze streek zijn afgelast. Net als maandag zijn de examens die gereden zouden wor...

Kwart leerlingen van deze middelbare school mist eerste schooldag van het jaar door winterweer

De winterse buien en bijkomende problemen op de weg en het openbaar vervoer deze week hebben ook gev...