gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aanhoudingen en tientallen bekeuringen bij grootschalige politie-actie

a9426043dd4e729ef67a3aa0cfc54e93

Bij uitgebreide verkeerscontroles op meerdere plekken in Dordrecht heeft de politie eind vorige week vijf mensen aangehouden. Ook zijn er meer dan 170 bekeuringen uitgeschreven en werden zes auto's in beslag genomen, meldt de politie.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De grootschalige controle vond plaats onder de noemer 'Dordt op Slot' en is een samenwerking tussen de politie, gemeente en belastingdienst. Met deze actie willen zij de overlast in de stad aanpakken; zowel in het verkeer en in de wijken, als ook het aanpakken van wanbetalers. Later in het jaar volgen meer van dergelijke acties rondom de stad.

In totaal werden zo'n 250 voertuigen gecontroleerd. Ook werden 61 mensen preventief gefouilleerd. Drie mensen bleken te rijden onder invloed. Zij zijn aangehouden. Ook werden twee mensen opgepakt voor het verstoren van de openbare orde.

De politie had het tijdens de controles druk met het uitschrijven van bekeuringen. Meer dan dertig keer reed iemand met een telefoon in zijn of haar handen. Twintig automobilisten reden te hard. Nog eens twintig anderen reden over de stoep of door een winkelgebied.

De Belastingdienst incasseerde in totaal 164.209 euro en nam zes auto's in beslag. Die zijn afgevoerd.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

kat dierenarts Pexels

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.