Dordrecht, Netherlands

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Meezingen geblazen bij het hoofdpodium onder de Grote Kerk Corrado Francke
Big Rivers is vrijdagavond uit de startblokken geschoten. Met allerlei soorten muziek, genoeg verfrissing én stralend weer was het al meteen genieten geblazen. “De sfeer is altijd goed.”
Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 juli 2025 08:00 | Aangepast op 11 juli 2025 23:04
De Dordtse binnenstad is dit hele weekend omgetoverd tot een heus festivalterrein. Met tien podia is er voor iedereen wat wils. De eerste dag werd dat al meteen duidelijk, want er schalde allerlei muziek door het centrum: van Abba tot The Police en van Joe Cocker tot André Hazes.

Halverwege de middag barstte het feest los bij het hoofdpodium onder de Grote Kerk. De officiële opening volgde een paar uur later en vanaf dat moment was het dringen geblazen voor een plekje in de buurt van het podium. Met de échte diehards vooraan.

Van podium naar podium
“We kunnen drie dagen lang van podium naar podium lopen”, zegt Simone, die met haar vriendin Nika op de eerste rij te vinden is. Verder naar achteren staan Peter en Elly, wiens kleurrijke outfits - typerend voor het festival - hun liefde voor Big Rivers verraden. “Mensen zijn altijd vrolijk en gezellig, het is gewoon een super-evenement.”


Dat vindt ook burgemeester Nanning Mol, die het evenement voor de eerste keer meemaakt en “Het is heerlijk om alle mensen in het publiek te zien genieten. Het voelt heel warm en betrokken, mensen hebben echt het idee dat ze onderdeel zijn van één grote familie. De binnenstad is dit weekend één grote huiskamer”, merkt Mol, die bij de opening voorzichtig de heupen los gooide

Geen pak, maar overhemd en gympen
Of het voor hem ook een lang uitgaansweekend wordt? “Ik moet heel eerlijk bekennen: na vanavond gaat mijn pak even uit en maakt ‘ie plaats voor een spijkerbroek en overhemd en ga ik op mijn gympen alle muziek verkennen.”

Big Rivers wordt dit weekend voor de 25e keer gehouden. Het festival begon als een rhythm- and bluesfestival, maar gedurende de jaren kwamen daar steeds meer genres bij. Daar is ook zaterdag en zondag veel van te merken, als er opnieuw een uitgebreid programma op de planning staat.

Bekijk via ons YouTube-kanaal een reportage over de eerste avond van Big Rivers:

Lees meer over:

Big Rivers|

Meest gelezen

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Lees ook

LIVE: zonnige zaterdag op Big Rivers, mis hier niets van het festival

Big Rivers, het grootste festival van onze streek, viert dit weekend het 25-jarig jubileum. RTV Dord...

Mister Big Rivers zwaait af: 'Dit was een toppertje'

Bas de Zwart (71) houdt het na 22 jaar voor gezien. Hij bracht Big Rivers van klein festival naar ee...

Alles wat je moet weten over Big Rivers, het onbekendste bekende festival van de regio

Komend weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met mu...

Mis niets van de jubileumeditie van Big Rivers, volg alles via RTV Dordrecht

Het grootste festival van onze streek viert het 25-jarig jubileum en natuurlijk besteedt RTV Dordrec...

Zondag en maandag op TV, hier nu al te zien: Absolutely Floyd en Bigi Blues

Zondag en maandag zie je op TV Dordrecht de beste concerten van Big Rivers 2024. Allemaal eigen regi...

Zondag en maandag op TV, hier nu al te zien: Toto en 80's dilemma op Big Rivers

Zondag en maandag zie je op TV Dordrecht de beste concerten van Big Rivers 2024. Allemaal eigen regi...