gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Blokkade bij Chemours ten einde, actievoerders opgepakt: 'Wij komen terug'

c3945f3c7cad82a7e7b43e0ccd5c7cb5

De blokkade van Extinction Rebellion bij Chemours in Dordrecht zit erop. Actievoerders waren sinds 7 uur 's ochtends bij het chemiebedrijf te vinden, waar ze drie in- en uitgangen voor vrachtwagens blokkeerden.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De actiegroep eist onder andere dat het bedrijf moet stoppen met de uitstoot van PFAS en wil een uitgebreid gezondheidsonderzoek onder omwonenden naar de impact van de uitstoot van het bedrijf.

Draagbare douchetent
Het is de eerste keer dat Chemours doelwit is van de actiegroep. Volgens de politie waren de actievoerders over de hekken van het fabrieksterrein geklommen. Dat de actievoerders lange tijd wilden blijven, is zelfs aan een draagbare douchetent te zien.

De niet aangekondigde demonstratie was door waarnemend burgemeester Peter van der Velden toegestaan tot 15.00 uur, maar dan wel op het parkeerterrein aan de overkant van de straat. "Een belangrijke voorwaarde was dat er een vrije toegang tot het bedrijf moest zijn. Belemmering van de toegang zou tot ongewenste milieu-effecten kunnen leiden", laat een woordvoerder van de gemeente Dordrecht weten.

Actievoerders kregen meerdere waarschuwingen van de politie, zo is te zien via een livestream op Instagram. "U kunt nu weggaan. Als u nu niet weggaat, zult u worden aangehouden", zegt een politie-officier, die zijn boodschap vervolgens in het Engels herhaalt.

'Chemours is nog niet klaar met ons'
Na verloop van tijd wordt de livestreamende actievoerder in een arrestantenbus gezet. "Wij komen terug, Chemours is nog niet klaar met ons. Ze zijn pas klaar met ons als ze stoppen met het lozen van PFAS", zegt ze strijdbaar. Hoeveel arrestaties er precies zijn verricht, is volgens een politiewoordvoerder nog niet bekend.

De Dordtse burgemeester heeft begrip voor de zorgen van de actievoerders, maar wijst ook op het gevaar als een chemische fabriek wordt geblokkeerd. "Als gemeente stellen wij de gezondheid van onze inwoners voorop. Daarom zetten wij bij de problemen rond PFAS in op drie punten: een internationaal verbod op het gebruik van deze stoffen, tot die tijd het terugdringen van de uitstoot (nul uit de pijp), en het aanpakken van de gevolgen van de uitstoot, zoals het schoonmaken van de omgeving."

Lees ook

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.