gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Blokkade bij Chemours ten einde, actievoerders opgepakt: 'Wij komen terug'

c3945f3c7cad82a7e7b43e0ccd5c7cb5

De blokkade van Extinction Rebellion bij Chemours in Dordrecht zit erop. Actievoerders waren sinds 7 uur 's ochtends bij het chemiebedrijf te vinden, waar ze drie in- en uitgangen voor vrachtwagens blokkeerden.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De actiegroep eist onder andere dat het bedrijf moet stoppen met de uitstoot van PFAS en wil een uitgebreid gezondheidsonderzoek onder omwonenden naar de impact van de uitstoot van het bedrijf.

Draagbare douchetent
Het is de eerste keer dat Chemours doelwit is van de actiegroep. Volgens de politie waren de actievoerders over de hekken van het fabrieksterrein geklommen. Dat de actievoerders lange tijd wilden blijven, is zelfs aan een draagbare douchetent te zien.

De niet aangekondigde demonstratie was door waarnemend burgemeester Peter van der Velden toegestaan tot 15.00 uur, maar dan wel op het parkeerterrein aan de overkant van de straat. "Een belangrijke voorwaarde was dat er een vrije toegang tot het bedrijf moest zijn. Belemmering van de toegang zou tot ongewenste milieu-effecten kunnen leiden", laat een woordvoerder van de gemeente Dordrecht weten.

Actievoerders kregen meerdere waarschuwingen van de politie, zo is te zien via een livestream op Instagram. "U kunt nu weggaan. Als u nu niet weggaat, zult u worden aangehouden", zegt een politie-officier, die zijn boodschap vervolgens in het Engels herhaalt.

'Chemours is nog niet klaar met ons'
Na verloop van tijd wordt de livestreamende actievoerder in een arrestantenbus gezet. "Wij komen terug, Chemours is nog niet klaar met ons. Ze zijn pas klaar met ons als ze stoppen met het lozen van PFAS", zegt ze strijdbaar. Hoeveel arrestaties er precies zijn verricht, is volgens een politiewoordvoerder nog niet bekend.

De Dordtse burgemeester heeft begrip voor de zorgen van de actievoerders, maar wijst ook op het gevaar als een chemische fabriek wordt geblokkeerd. "Als gemeente stellen wij de gezondheid van onze inwoners voorop. Daarom zetten wij bij de problemen rond PFAS in op drie punten: een internationaal verbod op het gebruik van deze stoffen, tot die tijd het terugdringen van de uitstoot (nul uit de pijp), en het aanpakken van de gevolgen van de uitstoot, zoals het schoonmaken van de omgeving."

Lees ook

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.